Archiwum

Minister Tomasz Arabski na Wyspie Sobieszewskiej

30 lipca 2011 r. o godz. 12:30 odbyło się spotkanie z szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Tomaszem Arabskim. Pan Minister przyjechał aby porozmawiać o problemach Wyspy Sobieszewskiej w związku z oświadczeniem Rady skierowanym do Pana Premiera Donalda Tuska. Spotkanie odbyło się w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Turystycznej 3. Minister miał możliwość zapoznania się z najważniejszymi sprawami dotyczącymi Wyspy. Minister Tomasz Arabski poinformował, w nawiązaniu do sprawy secesji, iż Rada Ministrów nie wyrazi zgody na zmianę granic administracyjnych Miasta Gdańska i odłączenie Wyspy Sobieszewskiej.

 

Dominującym tematem dyskusji była budowa nowego mostu dla Wyspy Sobieszewskiej. Rada Osiedla poruszyła sprawę pomijania inwestycji jaką jest budowa nowego mostu, zwróciła uwagę na jego bardzo zły stan techniczny, problemy z transportem oraz zbyt małą częstotliwością kursowania autobusów. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powiedział, iż postara się porozmawiać z Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałkiem Województwa Pomorskiego o zabezpieczeniu środków finansowych na jak najszybszą budowę mostu.

 

Pod koniec spotkania Przewodnicząca Zarządu Osiedla zaprosiła Pana Ministra na Sobieszewski Festyn Rodzinny, który odbędzie się 13-go sierpnia 2011 r. na terenie ośrodka wypoczynkowego Drogowiec. Tego dnia będzie się odbywała zbiórka pieniężna na rzecz budowy boiska piłkarskiego w Świbnie.

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

5 Responses to “Minister Tomasz Arabski na Wyspie Sobieszewskiej”

 • Andzia:

  Obawiam się że wizyta Pana Arabaskiego, to tylko kamapania przedwyborcza :(

 • Nintendo:

  A ja mam pytanie odnośnie naszego „kochanego” mostu. Wiadomo czy dostał atest na ten ruchomy ponton otwierający most?? Gdzieś w TV słyszałem, że w sierpniu kończy się owy atest z Rejestru Statków. Czy wiadomo już coś w tej sprawie. Przepraszam, za offtopic.

 • Badi:

  Niechby i była kampanią, gdyby choć w kwestii autobusów nacisnął, gdzie trzeba.
  Bo sprawa jakby ucichła.
  Zaczął się Jarmark Dominikański i jeszcze więcej ludzi jeździ do Gdańska i jest jeszcze gorzej niż było, choć było źle. 112 z Przegaliny jest często pełny już przy promie, a w okolicach szkoły trudno w ogóle się wcisnąć. Stoją i starsi i małe dzieci, bo miejsca zajęte przez starszych i małe dzieci. zresztą godzinna podróż na stojąco i w tłoku nikomu dobrze nie robi.
  Czy Rada nęka nieustająco w tej sprawie ZTM i prezydenta Lisickiego?

 • Drogi Badi
  O problemach z komunikacją przekonał się na własnej skórze. Jazda do Gdańsk przepełnionym autobusem bez działającej klimatyzacji nie należała do najprzyjemniejszych. Rady Osiedla otrzymały od ZTM informacje, iż do 16 sierpnia mają składać uwagi dotyczące komunikacji : „zwracam się do Państwa o uwagi i sugestie, które w miarę możliwości organizacyjno-finansowych będą brane pod uwagę i następnie sukcesywnie uwzględniane przy realizacji nowej oferty” .

  O problemach z komunikacją mówiłam urzędnikom niejednokrotnie. Zbieraliśmy również wśród mieszkańców i turystów podpisy w sprawie zwiększenia częstotliwości kursowania 112, 186 i 212. Zajęłam się również sprawą mijania autobusów na moście. Były przypadki, że nawet trzy pojazdy ztm znajdowały się na raz na moście. Totalny brak wyobraźni. Przedwczoraj dostałam ostanie podpisy mieszkańców w sprawie zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, które wraz z pismem przewodnim wyślę w poniedziałek do ztm (ale również do wiadomości do Prezydenta Lisickiego oraz do mediów)
  Pozdrawiam