Archiwum

Debata o spalarni

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do udziału w debacie dotyczącej budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów  (spalarni) w Gdańsku.

Projekt budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Gdańsku
- debata publiczna

Czy budowa zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Gdańsku niesie za sobą zagrożenia czy korzyści społeczne? Otwarta debata na ten temat już w poniedziałek 14 listopada w Domu Technika NOT przy ul Rajskiej o 16.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdańska.

W debacie udział wezmą przedstawiciele administracji i samorządów, klubów ekologicznych, środowisk i organizacji pozarządowych oraz  eksperci z zakresu ochrony środowiska i termicznego przekształcania odpadów komunalnych.

Otwarta debata jest częścią Międzynarodowej konferencji „Termiczne przekształcanie odpadów komunalnych – warianty instytucjonalne w Europie i szanse dla województwa pomorskiego”, która odbywać się będzie w Gdańsku w dniach od 14 do 16 listopada.

Program konferencji – 14-16 listopada

Dzień I - 14.11.2011r.

Debata publiczna nt.: „Projekt budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Gdańsku – zagrożenia czy korzyści społeczne, środowiskowe
i ekonomiczne?”

Miejsce: sala konferencyjna w Domu Technika NOT w Gdańsku, ul. Rajska 6

16.00 – 16.20 – Otwarcie debaty i powitanie zebranych gości:

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska

16.20 – 16.40 – Informacja dotycząca zakończonych modernizacji i planów rozwojowych

Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o

16.40 – 19.00 Debata w formule okrągłego stołu. Uczestnikami debaty będą eksperci z zakresu ochrony środowiska i termicznego przekształcania odpadów komunalnych, przedstawiciele administracji i samorządów oraz środowisk i organizacji pozarządowych.

Do udziału w debacie (I dzień  konferencji)
zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdańska


Zakład Utylizacyjny w Gdańsku: www.zut.com.pl

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

Comments are closed.