Archiwum

Wyspa Sobieszewska na Google Street View!

Panoramiczne wycieczki po Wyspie Sobieszewskiej są już możliwe dzięki znanej usłudze sieciowej Google Street View. Specjalny samochód firmy Google (na zdjęciu) przemierzał Gdańsk we wrześniu 2011 roku wykonując panoramiczne zdjęcia specjalnym aparatem umieszczonym na dachu. Projekt został zrealizowany w ramach przygotowań Google do Euro 2012.

Auto zawitało również na Wyspę wykonując zdjęcia dobrze nam znanych miejsc. Mamy więc okazję przyjrzeć się widokom z ulicy Turystycznej, Boguckiego, Świbnieńskiej, Przegalińskiej, Nadwiślańskiej. Co jakiś czas samochód  zajeżdżał również w boczne ulice dzięki czemu możemy obejrzeć sklep na ul. Ornitologów, bloki na Wieńcu, czy ul. Falową. Aparat Google nie oszczędził niczego, mamy tu co prawda zamazane rejestracje i twarze, ale doskonale są widoczne dziury na Przegalińskiej, czy blaszany park garaży na tęczowej. Na jednym ze zdjęć zauważyłem, że samochód Google wykonał autoportret w postaci odbicia od szyby autobusu.

Dzięki tej znakomitej usłudze bez problemu wskażecie znajomym własne miejsce zamieszkania i dojazd do siebie. Nie będzie już potrzeby dokładnego tłumaczenia gdzie trzeba skręcić i na co zwracać uwagę. Wystarczy jeden link do zdjęcia Google Street View.

Kamil Leński

Kilka linków i zdjęć:

Most w Sobieszewie (z klimatycznym remontem)

Interesujące zakończenie ścieżki i chodnika w Sobieszewie

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

Comments are closed.