Archiwum

12 lipca (czw)- Most zamknięty przez cały dzień

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku informuje, iż 10 lipca 2012 (6 lipca przyszedł fax informujący o zmianie na) 12 lipca 2012 w godz. 6.00-22.00 zamknięty będzie dla ruchu most pontonowy w Sobieszewie. W tym czasie odbywać się będzie planowana wymiana jednego z pontonów przeprawy. W trakcie wymiany działać będzie prom linowy, który przewoził będzie pojazdy o masie własnej poniżej 3,5 tony. Objazd dla samochodów cięższych mostem w Przegalinie.

W przypadku wystąpienia silnych wiatrów i dużej fali na Martwej Wiśle, wymiana pontonu może zostać przełożona na inny termin.

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

12 Responses to “12 lipca (czw)- Most zamknięty przez cały dzień”

 • Badi:

  Jaja sobie robią. Pontony miały być wymieniane nocą. Przecież są wakacje, ruch dużo większy – ile razy to się jeszcze powtórzy?

  • Kamil Leński:

   Oj jaja robią jak berety. A i widać, że niezły ubaw przy tym mają. Poprzednio tak ładnie zażartowali że i ZTM się nabrał wysyłając autobus objazdowy 912, kto by przewidział że zrobią psikusa i most zamkną w innym terminie. Ciekawe czy teraz nie będzie jeszcze większych jaj skoro już teraz informują o terminie a zaraz potem o jego zmianie. Do czwartku jeszcze ze trzy zmiany terminu mogą być :) .

 • mieszkaniec wyspy:

  Ponieważ organizowany jest w Świbnie, przez OSP. Ot dlaczego.

 • miłośnik:

  No tak,zapomnialem że jestesmy krajem w którym mieszkajac na jednej wyspie i tak podzielimy się na my i oni. Czy w radzie wyspy są radni z Swibna i Przegaliny? Chyba tak. Czy strażacy z osp to jedna rodzina która powinna się wspierać? Chyba tak ale lepiej przeczytać o miejscu w którym się mieszka na stronie osp Sobowidz. Gratuluję rodacy!

 • Witam. W Radzie Osiedla są Radni z Świbna i Przegaliny. Rok temu byłam na Festynie, dostałam wcześniej program i zaproszenie w tym roku organizatorzy milczą. Nie dali znać co i kiedy ale może jeszcze informacja dojdzie. Wstyd napisać ale na Sobieszewski Festyn Rodzinny, który organizowany jest przez Radę Osiedla i SPWS przyszli głównie Radni z okolic Sobieszewa a i tych było nie wielu a przecież przy organizacji Festynu jest sporo pracy i każde ręce do pomocy się liczą. Przez chwilę widziałam Przewodniczącego Rady Osiedla ale zaraz zniknął. Czy to ważne czy jest się z Świbna czy z Sobieszewa wszyscy mieszkamy na jednej Wyspie i wspólnie powinniśmy strać się by żyło nam się lepiej. Mieszkam w Sobieszewie ale walczyłam o budowę boiska w Świbnie, bo dzieci grały na klepisku a tak nie powinno być. Już za klika dni będzie informacja jaka firma wygrała przetarg na budowę boiska w Świbnie. Pozdrawiam

 • miłośnik:

  Dziękuję za odpowiedź. Informacja na temat festynu na pewno pojawi się w sobotę rano. O ile się nie mylę to z ramienia organizatora występuje pan przewodniczący rady.Gratuuuulacje!
  Ustosunkowując się do dalszej części Pani odpowiedzi „Czy to ważne czy jest się z Świbna czy z Sobieszewa wszyscy mieszkamy na jednej Wyspie i wspólnie powinniśmy strać się by żyło nam się lepiej. to może na przekór innym powinniśmy promować wyspę. Radnym do których ten obowiązek należy na pewno podziękujemy przy następnych wyborach!!!!
  Z niecierpliwością czekam na informacje o terminie rozpoczęcia prac przy budowie nowego boiska.
  Z wyrazami szacunku -mieszkaniec wyspy

 • Kamil Leński:

  Szanowni Państwo, za promocję Festynu Świbnieńskie Lato w mediach odpowiada Wyspa Skarbów GAK. Wszelkie uwagi na ten temat proszę kierować na adres: wyspaskarbow@gak.gda.pl. Praktyka promocji jest taka, że informację na temat wydarzeń wysyła się we wtorek (dotyczy imprez od piątku do czwartku). Tak promowane jest każde wydarzenie organizowane przez Wyspę Skarbów i nie ma tutaj złej woli lub czegoś w tym stylu. Oczywiście organizator główny (OSP w tym przypadku) może własnymi drogami rozsyłać info na temat wydarzenia.

  Informacja na temat Świbnieńskiego Lata pojawi się jutro na stronie Rady niezależnie od działań Pana Przewodniczącego i toczonej tutaj dyskusji.

  Przypominam:
  Festyn Świbnieńskie Lato jest organizowany przez OSP Świbno
  Sobieszewski Festyn Rodzinny jest organizowany przez Radę Osiedla

  Nie oczekujcie że Rada będzie promowała w jakiś szczególny sposób imprezy, których nie organizuje a jedynie wspiera finansowo. Zaraz się pojawią głosy że to „kolesiostwo” bo przecież Konkurs Marynistyczny, czy Coolinaria w ogóle nie były promowane na stronie rady mimo że te imprezy otrzymały wsparcie finansowe.

  Cieszę się, że oczekujecie od strony Rady Osiedla informacji na temat wszystkich wydarzeń na Wyspie, ale póki co nie jest to priorytet (może kiedyś się to zmieni). Polecam strony o nieco bardziej kulturalnym i otwartym profilu: wyspaskarbow.gak.gda.pl, trojmiasto.pl.

 • miłośnik:

  Dziękuję za wyczerpującą informację.
  Miałem nadzieję że strona rady może promować imprezy kulturalno rozrywkowe odbywające się na wyspie. (nawet krótka wzmianka,ewentualnie program).
  Kolesiostwo byłoby gdyby pojawiły się wpisy że piwo najlepsze u …… a kiełbasa to tylko u ….
  Cytuję małżonkę:wszyscy mieszkamy na jednej Wyspie i wspólnie powinniśmy strać się by żyło nam się lepiej.

  Pozdrawiam.

 • Badi:

  To ja wrócę do tematu dróg – to też komunikacja. Uważam, że najwyższy czas na jakąś większą akcję w tej sprawie – łącznie z zaangażowaniem mediów.
  I tak: Turystyczna/ Boguckiego – co prawda przed wakacjami załatano kilka dziur na wysokości (mniej więcej) kościoła w Świbnie, natomiast ostatnio strasznie ucierpiała druga strona jezdni. Gdy jedzie się od Sobieszewa w stronę Świbna duże wyrwy są na przestrzeni kilku kilometrów pomiędzy nimi. Tam teraz bywa naprawdę spory ruch i może się źle skończyć.
  Świbnieńska i Przegalińska – była o tym mowa od dawna, jest tylko gorzej, Świbnieńską dodatkowo jeżdżą naprawdę duże i ciężkie pojazdy. Czasem nie wiadomo, gdzie uciekać. Najgorzej jest po deszczu, gdy wielkie kałuże wody zakrywają dziury.
  No i totalny horror – droga za śluzą tj. Akwenowa i Urwista. Niestety, chociaż fizycznie poza Wyspą, formalnie należy do Gdańska. Niestety, bo okoliczne gminy (Cedry, Pruszcz) dbają o swoje drogi. Koszmar zaczyna się od momentu minięcia tabliczki „Gdańsk” przy marinie na Zatoce Szewców. Ciągiem Świbnieńska-Akwenowa-Urwista idzie cały ciężki transport na Wyspę, dodatkowo część za śluzą została rozjechana przez ciężki sprzęt podczas budowy mostu nad śluzą – po jej zakończeniu nie było żadnych! napraw. Droga jest pęknięta wzdłuż na całej długości, dodatkowo popękana, jak sito. Teoretycznie powinno się tam jechać 20-30km/h (nawet jakiś smętny znak stoi, chociaż tylko z jednej strony), ale mało kto tego przestrzega, a niektórzy pędzą, jak wariaci. Zresztą to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę.
  Podsumowując: naszymi drogami i strach jeździć i wstyd przed gośćmi. Nieraz mi mówiono, że lepiej jechać na Mierzeję niż na Wyspę, bo warunki i otoczenie podobne, ale jeśli chodzi o drogi to różnica, jak między niebem a ziemią.
  Czy Rada Osiedla podejmie jakieś bardziej intensywne działania w tej sprawie? Na adres Rady wyślę projekt pisma w tej sprawie, ale obawiam się, że wymiana pism z ZDiZ to za mało. Może gdyby porobić jakieś zdjęcia i filmiki z przejazdu z hasłem „Witamy w Gdańsku” i umieścić to w Internecie, wysyłając jednocześnie do prasy? Nie wiem, może ktoś ma jakieś pomysły na bardziej skuteczne działania?
  BTW Czy jest jakieś ograniczenie, co do wagi pojazdów wjeżdżających na Wyspę? Tylko przez ostatnie 10 minut przejechały Świbnieńską cztery wielkie dwunastokołowce :-(

  • Badi:

   sorry, to były „tylko” dziesięciokołowe ciężarówki, co niewiele zmienia

  • gość:

   Rzeczywiście drogi na Wyspie są w opłakanym stanie. Śmiesznie jest w Przegalinie gdzie położyli ok. 200 m asfaltu przed i za mostem a dalej pożal się boże. Dziura na dziurze. Jak mieszkam tu 10 lat takich dziur jeszcze nie było.