Archiwum

Nowa inwestycja na Wyspie sobieszewskiej

Szanowni Państwo
Poniżej informacja ze strony onet.pl
„Wiosną rozpocznie się budowa wieżowego zbiornika wody na Wyspie Sobieszewskiej. Wieża służyć będzie zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Dzięki nowej inwestycji sobieszewskie domy podłączone będą do sieci wodociągowej o stabilnym ciśnieniu. Turyści zaś zyskają nowy punkt widokowy, z którego przy dobrej pogodzie uda się dostrzec np.: Hel.

Zbiornik znajdować się będzie w lesie przy ul. Lazurowej, a więc w miejscu często uczęszczanym zarówno przez spacerowiczów, jak i plażowiczów (ul. Lazurowa prowadzi do sobieszewskiej plaży)

Z jednej strony budowa wieży jest konieczna – to kolejny etap gdańskiego projektu wodno-ściekowego, w ramach którego na Wyspie Sobieszewskiej wybudowano 8 km magistrali wodociągowej.

Z drugiej strony będzie to atrakcja turystyczna. Każdy zainteresowany będzie mógł wejść na szczyt wieży i z tarasu widokowego rozkoszować się morską panoramą.

- Taras powstanie na wysokości 45 m n.p.m., czyli ponad 10 metrów nad najwyższymi drzewami. Będzie to najwyższy punkt widokowy na Wyspie Sobieszewskiej. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających będzie oświetlenie iluminujące całą wieżę – informuje Agnieszka Gajowniczek, rzecznik prasowy Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Nowy obiekt będzie mógł zmagazynować nawet 600 metrów sześciennych wody do celów przeciwpożarowych.

Inwestycja na zlecenie GIWK wykonana przedsiębiorstwo Kokoszki SA. Prace budowlane mają zakończyć się w trzecim kwartale 2015.”

Źródło: Onet.pl

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

2 Responses to “Nowa inwestycja na Wyspie sobieszewskiej”

 • wyspiarz:

  Witam.
  Dziś na portalu Trojmiasto.pl ukazał się artykuł o postępach w budowie wieży ciśnień:
  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wieza-cisnien-z-tarasem-juz-ponad-lasami-Wyspy-Sobieszewskiej-n83363.html
  W dalszym ciągu otwarta (?) pozostaje kwestia udostępnienia wieży dla turystów i mieszkańców (chociaż na dzień dzisiejszy wydaję się, że jedyną opcją jest udostępnienie jej tylko dla grup zorganizowanych…).
  Czy Rada Wyspy podjęła jakieś działania w tej sprawie? Może wiadomo już coś konkretnego?
  Pozdrawiam

 • admin:

  Witam,
  inwestycja jest Radzie dobrze znana. Już na etapie zatwierdzania projektu wnioskowaliśmy do Prezydenta o wykorzystanie wieży dla celów turystycznych, tj. o punkt widokowy. Marzy się także kamera internetowa. Mieliśmy spotkanie z inwestorem. Wygląda na to, ze sprawa jest na dobrej drodze.
  Pozdrawiam. Ewentualne dalsze szczegóły za ok. 10 dni, po urlopie.