Archiwum

Prezentacja dwóch koncepcji ścieżek rowerowych z Sobieszewa do Świbna

prezentacja ścieżki rowerowej 02 07 2014-1

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

4 Responses to “Prezentacja dwóch koncepcji ścieżek rowerowych z Sobieszewa do Świbna”

 • wyspiarz:

  Rozumiem, że koncepcja poprowadzenia ścieżki rowerowej na kolektorze ściekowym to tylko taki żart…. A może z powodu panujących ostatnio wysokich temperatur komuś przygrzało w główkę…

 • admin:

  Temat rzeczywiście może przygrzać główkę. Ale dla nie znających do końca problemu.
  Wprawdzie bez konsultacji ale w oparciu o znajomość stanowiska Rady Osiedla Wyspa Sobieszewska w temacie informuję, jak niżej.
  Nieczynny kolektor, to problem i to większy niż mogło by się wydawać. Musi być
  rozwiązany. Albo poprzez całkowite rozebranie i przywrócenie terenu do tzw. stanu pierwotnego, czyli zalesionej wydmy lub po odpowiednim dostosowaniu wykorzystanie do innych celów. Na przykład do celów turystycznych; w tym trasy spacerowej i rowerowej /za takim rozwiązaniem optuje Rada Osiedla/ – tak, jak to ma miejsce aktualnie, chociaż nielegalnie i w prymitywnych warunkach. Wbrew pozorom dostosowanie do celów turystycznych
  jest tańsze niż całkowita likwidacja. A ponadto – jest to jednak atrakcja i dla mieszkańców i turystów. Bez względu na wybór celu; decyzja musi być podjęta a koszty poniesione. W kwestii ścieżek pieszo-rowerowych – najważniejsza, to oczywiście trasa wzdłuż ul.Boguckiego i Turystycznej /o czym informacja obok/, następnie wzdłuż ul Świbnieńskiej i drogi Sobieszewo – Przejazdowo a następnie po kolektorze i wzdłuż Martwej Wisły do Górek Wschodnich.
  Pozdrawiam,
  Władysłąw Sidorko
  Przewodniczący Zarządu Osiedla Wyspa Sobieszewska

  • wyspiarz:

   Oczywiście, jeśli ścieżka na kolektorze miałaby być tylko uzupełnieniem głównej trasy wzdłuż ulicy Boguckiego/Turystycznej to dobrze. Ale znając podejście naszych włodarzy to będą optowali za wariantem na kolektorze (brak problemów z wykupem działek, itp. itd).
   Podstawowym problemem ścieżki na kolektorze jest to, że będzie to trasa przelotowa Sobieszewo – Świbno, z tylko dwoma dojazdami na końcu i na początku (no może trzema uwzględniając Orle) a także nieoświetlona. I szczerze wątpię, że mieszkańcy będą z niej masowo korzystać.
   Bądźmy dobrej myśli.
   Pozdrawiam

 • admin:

  Ścieżka na kolektorze dla Rady to nie alternatywa, do czego rzeczywiście ostrożnie próbowano nas wmanewrować, tylko sposób na jego zagospodarowanie. Rozbiórka
  jest zdecydowanie droższa – i myślę, że tak naprawdę nie jest celowa zważywszy, że
  turystyczne wykorzystanie praktycznie zostało już społecznie zaakceptowane.
  Podstawa, jeśli chodzi o ciąg pieszo-rowerowy, to bezapelacyjnie trasa wzdłuż drogi 501, czyli na odcinku Wyspy wzdłuż ul. Turystycznej i Boguckiego.
  Myślę, że tyle na ten temat.
  Władysław Sidorko
  Przewodniczący Zarządu Osiedla Wyspa Sobieszewska