Zmiana kursowania linii 512 w dniach 9 – 11 sierpnia 2017r.

UWAGA!!!

W dniach  9 – 11 sierpnia 2017 r.  w związku z pracami naprawczymi zostanie zamknięty  odcinek ul. Przegalińskiej od przystanku „Sobieszewko Ośrodek” do przystanku „Sobieszewko”.

W związku z powyższym, w czasie trwania prac, autobusy linii 512 będą kursować wyłącznie na trasie skróconej: Przegalina – przystanek „Wieniecka” – Przegalina. Rozkład jazdy linii 512 nie ulegnie zmianie.

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

12 Responses to “Zmiana kursowania linii 512 w dniach 9 – 11 sierpnia 2017r.”

 • Tolin:

  Taka mnie naszła myśl w kontekście ostatnich wichur, które dosyć łagodnie obeszły się z naszą Wyspą, że zauważamy szpaler topól na ulicy Urwistej i Akwenowej, a nie widzimy kilkudziesięciu kompletnie suchych drzew przy głównych drogach Wyspy. Nie wiem czy zarządca w tych sprawach jest jeden – ZDiZ; bo Turystyczna i Boguckiego to właściwie droga wojewódzka. Wiele drzew nadaje się do natychmiastowej wycinki, bo za jakiś czas nawet bez wichury się położą. Czy ktoś mógłby wskazać, gdzie takie przypadki zgłaszać?

 • ZDiZ – Dyżurny Inżynier Miasta tel. 58 5244500- gdy sprawa zostanie odpowiednio poważnie w czasie rozmowy naświetlona to przełącza do komórki ZDiZ odpowiedzialnej za utrzymanie zieleni. Gdy sprawa jest błaha – zapisuje zgłoszenie.

  W ub. roku zgłaszałem – ale oni czekają aż będzie jesień – bo duży ruch turystyczny na ciągu Boguckiego, Turystyczna, Świbnieńska , Urwista. Prace wykonywali gdy na drzewach nie było liści i „ichny” dendrolog w trakcie wycinki decydował co wyciąć – nie widać wtedy które drzewo lub konary są suche.

  Skutki tego widzimy dzisiaj – przy głównym ciągu komunikacyjnym Świbno – Sobieszewo – kilkanaście drzew kompletnie obumarłych.

  PS – @Tolin – tak łagodnie to się nie obeszło z Wyspą – szpaler kilkudziesięcioletnich brzóz runął na domek dla turystów – przy Boguckiego w okolicach szkoły – widac skutki od ulicy- wiatr w porywach osiągał wtedy 93km/h.

  • Tolin:

   Dzięki za informację jak działają. Napiszę do nich i jak Rada sie przypomni i jeszcze ktoś napisze to może się ruszą. Trzeba będzie wspomnieć o tym by ocenili stan drzew już teraz, a nie jak są gołe.
   Rychu, oczywiście straty są i niektórzy strachu sie najedli, ale wg przekazów telewizyjnych i stosunkowo niedużych odległości, można powiedzieć, że nam się udało. Gdyby taki wicher przeszedł po naszej monokulturze leśnej, byłoby dokładnie to samo.
   Kto się zbudził, popatrzył przez okno to widział jakby spawali gdzieś za winklem domu, tak błyskało :)
   Chyba rekord prędkości na stacji meteo, czy nie?

   • Tolin:

    No i poszło. Tyle to zajęlo czasu i le widać między jednym postem a drugim. Zachęcam innych do bombardowania ZDiZ info@gzdiz.gda.pl

    • … oczywiście zaadresowałeś na Kotłowskiego ? —> jeżeli nie to jest to raczej strzał z kapiszona ;)

     Ja pisze do nich poprzez portal obywatel.gov.pl z profilem zaufanym – mają otwarte swoje konto do zgłaszania problemów – skutkuje —> polecam ten kanał komunikacji – każde pismo rozpatrzone terminowo ;)

     • Tolin:

      Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby na maila ktoś z urzedu mi nie odpisał. Mozna o nich wiele krytycznych rzeczy powiedzieć, ale to mi się nie zdarzyło. Co innego z sądem w Gdańsku. Ich prawo nie obowiązuje!

   • @Tolin – pytasz o max prędkość wiatru na Wyspie w porywach od 2014 na mojej stacji – do dzisiaj to: 105 km/h –> 10. stycznia 2015 – ale wydawał mi się łagodniejszy niż ten ostatni ;)

    W 2015-stym regularnie wiało 79 km/h a ostatnio 70 km/h przy porywach max 93 km/h….

    • Tolin:

     Przeglądałem dane stacji, ale porywy powyżej setki mi umknęły. To teraz tez nieźle dmuchało.

     • do @Tolin vs stacja pogody … jeżeli chcesz zlokalizować max/min to najlepiej ustawić sobie wybrany okres czasowy np cztery lata i w tabelce oraz dodatkowo na grafie odczytać ekstrema. Po kliknięciu na grafie w miejsce ekstremy pojawi się graf z danym dniem. W ten sposób ominiesz konieczność przeglądania 4 x 365 dni i trafisz w konkretny dzień

      A w kokpicie tej stacji już byłeś? https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IGDASK27#history – to druga – siostra IPOMORSK23 ;)

      PS – wczoraj lało z natężeniem 27 l/h to prawie tak samo jak podczas ulewy dnia 5.07.2017 – wtedy lało 33,6 l/h – tyle tylko że wczoraj opady trwały krótko i napadało prawie 19 l/m2 powierzchni ;)

  • Rychu:

   … poprawiam dane – od skrzyzowania Boguckiego/Swibnienska do strazy pozarnej w Sobieszewie 35 obumarlych drzew w ciagu komunikacyjnym – dzisiaj 17 sierpnia pliczone. Czyli co statystyczne 200m suche drzewo !!!

   • Tolin:

    No to gratuluję spostrzegawczości. Ja naliczyłem 27, ale musiałem uważac na drogę, bo co raz coś sie działo, więc „kilka” mi zapewne umknęło.
    Dzięki za podpowiedzi nt. przeglądania danych stacji. Wszystkie 3 na wyspie przegladałem.

 • admin:

  Oczywiście do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
  Rada Dzielnicy wielokrotnie zwracała się do tej właśnie jednostki miejskiej z wnioskami o pilne usunięcie obumarłych drzew wzdłuż głównych dróg Wyspy. Niestety reakcja praktycznie żadna. Powód – brak środków finansowych !!!. A tak w ogóle, to nie nam oceniać czy drzewo jest żywotne czy już nie, co widać tzw. gołym okiem nawet dla laika. Ocenia dendrolog. Nieważne bezpieczeństwo. Jak się zawali, to strażacy(ochotnicy oczywiście) lub wynajęte ekipy usuną. Na szczęście, że, jak na razie, bez tragedii. Może to teraz zmieni się? Będziemy nadal monitować.

Napisz komentarz


trzy × 1 =