Jamboree 2023 na Wyspie Sobieszewskiej? – zapraszamy 16.08 o godz. 14 ul. Turystyczna 1

16 sierpnia nastąpi wybór organizatora Jamboree 2023 – z tej okazji organizowana będzie transmisja oraz ognisko  w klimacie harcerskim na Wyspie Sobieszewskiej!

Wraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego z niecierpliwością czekamy na głosowanie, które wyłoni organizatora XXV Jamboree Skautowego. Już 16 sierpnia podczas Światowej Konferencji Skautowej w Baku dowiemy się, kto nim zostanie! – Z tej okazji organizujemy kolejne wydarzenie na Wyspie Sobieszewskiej, które zintegruje mieszkańców i zapewni sporo wrażeń. Mam nadzieję, że po godzinie 15:00 polskiego czasu wszyscy będziemy mogli świętować nasz wspólny sukces jakim będzie zdobycie prawa do organizacji Światowego Jamboree Skautowego” – mówi Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska.

W związku z oczekiwaniem na tą ważną wiadomość przygotowano telebim, na którym zobaczymy transmisje z głosowania w Baku i zapraszamy wszystkich na wspólne ognisko (na terenie byłego ośrodka „Drogowiec” przy ul. Turystycznej 1), podczas którego będzie można stać się na jeden dzień harcerzem i spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku do celu, wspinaczce, czy rozstawianiu namiotu. Aktywności przygotowują harcerze i harcerki z Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk Portowa należący do: Harcerskiego Klubu Działań Wysokościowych „Altitudo”, 100 Gdańkieh Drużyny Harcerskiej „Somnium” oraz 67 Gdańskiej Drużyny Harcerskiej „Watra”.

Na miejscu nie zabranie również muzyki, a jej wykonaniem zajmie się zespół „Słodki Całus od Buby” dając koncert na żywo oraz Fala Zmiany, która zajmie uczestników spontanicznym beatboxem i freestajlem. Bezpieczeństwo uczestnikom, a także pokazy strażackie zapewni Ochotnicza Straż Pożarna ze Świbna. Wszystko to w oczekiwaniu na wyniki głosowania, o których zakomunikuje nam obecny na miejscu Zastępca PMG Piotr Kowalczuk oraz komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP harcmistrz Artur Glebko. Po głosowaniu, ognisko będzie prowadzone przez Krąg Seniora Korzenie, a wszyscy zebrani będą mogli posłuchać harcerskich przyśpiewek.

Start imprezy godz.: 14.00 ⏰

Serdecznie zapraszamy!

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

18 Responses to “Jamboree 2023 na Wyspie Sobieszewskiej? – zapraszamy 16.08 o godz. 14 ul. Turystyczna 1”

 • Tolin:

  Już „po ptokach” http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-przegralwygral-walke-o-swiatowy-zlot-skautow-n115686.html
  Ale mostu nam nie zburzą i może Olszynki II na polach nam nie zbudują. Gorzej, że po ścieżce rowerowej, ani widu, ani słychu.

  • … jednak europejski zlot harcerzy odbędzie się na Wyspie ale zamiast w 2021 – odbyć się ma w 2020 – to może nie wszystkie planowane inwestycje drogowe stracone ?

   Może jednak ścieżka rowerowa R9/R10 – Sobieszewo-Świbno za 14,5 mln PLN zamiast za 9,8 mln dojdzie do skutku ? :)

   • PS – sprawdź prognozę pogody dla Wyspy klikając w mój nick ;)

   • Dzisiaj przed północą (20.08.2017) w Świbnie w ciągu 35 min spadło 20l deszczu na metr kwadratowy – praktycznie przy bezwietrznej pogodzie. Intensywność opadów była rekordowa 60,6 litra na godzinę. Takiej intensywności od 2014 roku nie było. Co ciekawe w Gdańsku nie padało – to była lokalna ulewa i dotyczyła tylko Wyspy ;)

    Kliknij w mój nick (powyżej) i śledź warunki atmosferyczne na Wyspie on-line – aktualizacja co 16 sekund. ;)

 • @Tolin napisał vs Jamboree’23″Ale mostu nam nie zburzą i może Olszynki II na polach nam nie zbudują. Gorzej, że po ścieżce rowerowej, ani widu, ani słychu.”

  A czy teren nie został już oddany naszej gminie w dzierżawę za 7 mln PLN ?
  Pewnie to będzie dodatkowy koszt za organizację 100-lecia ZHP w 2018 r. dla 15 tys uczestników ;)

  A dla tych 15-tys harcerzy powstanie „nowa Turystyczna” ? Nie rozumiem dlaczego to nie jest to „nowa Kwiatowa” skoro przebiegać będzie po linii Kwiatowej i na jej przedłużeniu – myślę, że to już nie powstanie ;)

  Nasi, polscy harcerze będą pewnie musieli korzystać z tojtoj – zasilania agregatami prądotwórczymi i z radiowego Internetu 128 kb/s ;)

  Odcinek Przegalińskiej od przyszłej „nowej Turystycznej” z „przyszłą” przystanią tramwajów rzecznych – do Ośrodka dla ociemniałych chyba w ub. tygodniu zrobili ? Czy nie ?

  W ścieżkę rowerową z Komarów do Sobieszewa jakoś od razu nie wierzyłem z racji takiego dzikiego terminu realizacji na listopad 2017 — mamy już prawie wrzesień i nic w terenie się nie dzieje …

  • As:

   Co do drogi rowerowej to: http://www.drmg.gdansk.pl/pokaz_ogloszenie.php?ogloszenie_id=4787
   A jeśli chodzi o „Nową turystyczną” to nie ma ona łączyć się z Turystyczną w okolicach „Melisy”? Raczej z Kwiatową niewiele ma mieć wspólnego…

   • @As napisał „A jeśli chodzi o „Nową turystyczną” to nie ma ona łączyć się z Turystyczną w okolicach „Melisy”? Raczej z Kwiatową niewiele ma mieć wspólnego…”ńca

    Na tym forum wiele miesięcy temu pisałem, że tzw „nowa Turystyczna ma przebijać się przy „Melisie” – ale na późniejszych planach i z komentarzy innych osób wynikało że to jednak ma być w okolicach zabudowy Wieńca po trasie obecnej betonki. Ale teraz to już nie ma znaczenia – chyba ;)

  • As:

   I raczej wątpliwości mieć należy….
   http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=436
   Rynek obecnie należy do wykonawców. Nie sądzę aby w obecnej sytuacji nasze miasteczko wywaliło ponad 4 bańki więcej niż planowało.

   • Tolin:

    As, to wyglada na zmowe cenowa a nie rynek wykonawców. 200 tys róznicy przy takiej wycenie to nie przypadek. „Pocieszające”, że Gdańsk z Gdynią przynajmniej w firmach startujących do przetargu zaczął współpracować :/
    To jak oni chcili zbudowac drogę i ją uzbroic za 20 baniek, jak ściezka rowerowa miałaby tyle kosztować. Nie mówiąc juz o moście, który przy tych cenach wygląda jak taniocha.

    • As:

     Jasne. Pewnie „wspierali się w przygotowaniach ofert… Niestety samorządy dały sporo roboty wykonawcom i teraz wiele przetargów rozstrzyga się na wyższe kwoty niż zamawiający sobie życzy. Swoją drogą fajnie ktoś zaplanował czas rozstrzygnięcia przetargu…Przypadek???hehe.

   • Ad ścieżka rowerowa —> od wczoraj – czyli od przegranej J’23 – wszystko na Wyspie zacznie być za drogie ;)

 • mistrz:

  Ze ścieżki rowerowej między Sobieszewem a Świbnem, chyba nici w tym roku.
  Przetarg unieważniony, najniższa cenowa oferta przewyższa kwotę, którą DRMG zamierzało przeznaczyć na tę budowę, a zwiększyć jej nie mają możliwości.
  Źródło: http://drmg.gdansk.pl/pokaz_ogloszenie.php?ogloszenie_id=4802

  • W sumie chyba dorze się stało, że nie wywalono takiej kasy, z szacunku dla podatnika. Trzeba przetarg rozpisac jeszcze raz, za tę sama kasę. Może zgłosi się więcej podmiotów i nie będzie tak łatwo się dogadać.

  • @mistrz 6.091017 napisał: „Inwestycja się nie rozpocznie, bo budżet był za mały na ten cel ok. 10 mln (a najniższa oferta opiewała na kwotę 14.5 mln). Ciekawe czy miasto zwiększy pulę środków na tę inwestycję w przyszłym roku…”

   … a ja zadam przewrotne pytanie: Ciekawe czy potencjalni pretendenci do nowego przetargu w swoich ofertach zmniejszą prognozowany koszt inwestycji aby wpasować się w realia budżetowe magistratu – pomimo – tu uwaga – planowanego zlotu harcerzy Eurojam’20 ? ;)

   PS: cudowne warunki pogodowe na sporty motorowodne dzisiaj były na wyspiarskiej Zatoce – ale oprócz mnie nikogusieńko – no, może dwa jachty na silnikach ;)

   Kliknij w mój nick i sprawdź pogodę w naszym rejonie i na świecie ;)

 • @Tolin – widzę, że „podłączyłeś” swoją stronkę pod swój nick – czyżbyś poczuł się zainspirowany ? ;)

  • Troche tak. Kiedyś wpisywałem strone w postach, ale nie wiedziałem czemu to służy. Twoje posty mnie nakierowały po co jest.

 • Utonęła kolejna osoba na Wyspie.
  http://kontakt24.tvn24.pl/tragiczna-kapiel-w-baltyku-mezczyzna-zmarl-pomimo-reanimacji,239014.html
  Dla nas to nie nowość. Właściwie nie pamiętam roku, aby ktoś nie utonął. Przed każdymi wakacjami zastanawiam się nie czy tylko ile osób utonie. Prawie nigdy nie toną wyspiarze, tylko przyjezdni. Dlatego myślę, że alkohol i brak rozwagi to nie jedyna przyczyna, nawet nie najważniejsza. Wyspiarze wiedzą,że trzeba się pilnować, że jest niebezpiecznie. Osobiście mogę się kąpać prawie przy każdej fali, ale przy pewnej wysokości wchodzi się po kostki, a przy wyższej możesz co najwyżej dać się zalać siedząc na brzegu.Zabawa jest przednia bo jest bezpieczna. Ale inni nie maja nawet szansy się dowiedzieć. Przed wojną Niemcy ostrzegali przy wejściach na plażę o niebezpieczeństwach kąpieli morskich na plaży. Też żyli z turystyki, a jednak uznali, że bezpieczeństwo osób jest ważniejsze. Zresztą, nie wiem czy „gorszą” reklamę zrobiły by ostrzeżenia, czy „topielcy”. Proszę zatem Radę Dzielnicy o interwencję we właściwych urzędach i wystawienie ostrzeżeń przy każdym wejściu na plażę. Niech każdy wchodząc na plażę dostanie takim ostrzeżeniem po oczach, bo bez edukacji niewiele da się tutaj zrobić.

 • Adеlaida, 31, housеwife: „I dіd а shаllоw реelіng fоr сlеanіng. Thе rеsult was very gоod, I likеd evеrythіng very much. Gоnе аre finе wrіnklеs, thе skіn has beсomе mоrе еvеn. ”
  Nаomi, 37 yеаrs оld, dіrector: „I did my fасе clеаning іn thе salon – my соmplеxiоn сhаnged aftеr dеlіvеry. Thе result plеаsеd, but the cоst оf сleаnіng was quitе hіgh, oftеn thіs wіll not аllоw. ”
  deep chemical peel before and after