Archiwum

pismo w sprawie sprzedaży terenu po ośrodku „Drogowiec” 20171108

pismo do UMG dot. sprzedaży terenu po ośrodku Drogowiec 20171108

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

4 Responses to “pismo w sprawie sprzedaży terenu po ośrodku „Drogowiec” 20171108”

 • Rebel:

  Pomysł utworzenia placu to świetna inicjatywa ale jednocześnie pojawiła się informacja, że na Wyspie nie będzie stacji roweru metropolitalnego.

 • mistrz:

  Wygląda na to, że ścieżki rowerowej między Sobieszewem a Świbnem też nie będzie. Ponownie oferta wykonawców przewyższa budżet na tą inwestycję.
  http://www.drmg.gdansk.pl/pokaz_ogloszenie.php?ogloszenie_id=5072

  • Korsarz:

   Do przetargu stanęli ci sami wykonawcy, więc nic dziwnego, że przedstawili prawie takie same oferty jak poprzednim razem. Jeśli miasto nie zwiększy budżetu to faktycznie nie doczekamy się zbyt szybko ścieżki.

   • mistrz:

    Faktyczne ci sami wykonawcy. Drugi przetarg i jeden z wykonawców złożył jeszcze wyższą ofertę niż wcześniej. Prawda jest też taka, że zakres robót jest spory. To nie tylko wybudowanie ścieżki, ale i budowa oświetlenia ulicznego, przebudowa peronów przystankowych, przebudowa kolizji (gaz, kanalizacja, kable energetyczne, telekomunikacyjne) , wymiana wodociągu, budowa murów oporowych, budowa mini ronda na skrzyżowaniu Turystyczna/Przegalińska. Wszystko na to wskazuje, że bez zwiększenia budżetu ścieżka nie powstanie.