Archiwum

Oceń gdańską komunikację miejską !!!

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej oceny komunikacji miejskiej. To kolejna odsłona badania, którego celem jest poprawa funkcjonowania transportu publicznego w naszym mieście w obszarach wskazanych przez uczestników badania.

Badanie jest anonimowe, a samo wypełnienie ankiety zajmie zaledwie kilka minut.

- Pytamy między innymi o powody korzystania z komunikacji miejskiej, o elementy podróży związane z przejazdem autobusami oraz tramwajami wraz z uwzględnieniem charakterystyki tych środków transportu, o kanały sprzedaży biletów, kontrolę biletów czy połączenia między dzielnicami – mówi Sebastian Zomkowski, z-ca dyrektora ds. przewozów ZTM w Gdańsku. – Analiza zeszłorocznych i jeszcze starszych ankiet wskazywała nam obszary, które wymagały większej uwagi i zdecydowanej poprawy. W efekcie mogliśmy np. polepszyć ofertę komunikacyjną w wybranych dzielnicach czy dostosować rozkłady jazdy do faktycznego zapotrzebowania.

Ankieta jest już dostępna do 04.12.2017r. na stronie internetowej ZTM pod tym linkiem. Zapraszamy do jej wypełnienia.

 

 

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

6 Responses to “Oceń gdańską komunikację miejską !!!”

 • Zajęło to 6 minut i wysłane. Zachęcam pozostałych mieszkańców.

  • @Tolin – aż 6 min ? ;)

   • trudno było wypisać wszystkie linie i wszystkie przystanki z wadami, dlatego tyle zeszło ;)
    Rychu, patrze na wyniki twojej stacji meteo. 770 mm opadów za rok. To chyba rekord z wielu lat. Więcej jak połowa powyżej średniej dla rejonu Wyspy. Wody w rowach stoi tyle, że „pod korek”. Tak sobie patrzę, na domki nowopowstające od Świbna do Sobieszewa, że właściciele chyba nie wzięli pod uwagę, że budują na terenie o bardzo wysokim poziomie wód gruntowych i trzeba brać nie minima, ale maksima z wielu lat. Domy są ledwie wyniesione nad poziom gruntu. Nie chce być złym prorokiem, ale za kilka lat w tych domach przyjezdnych, będzie wilgoć i grzyb. Przyjeżdżają następni i nie patrzą na stare domy tylko na domy sąsiada.

    • Witam,

     Tak @Tolin – te 770 l/m2 opadu w tym roku – a to jeszcze nie koniec – to absolutny rekord na naszej Wyspie – rów opaskowy wału powodziowego w Świbnie zwykle suchy teraz jest wypełniony wodą i poziom wzrasta – to wynik również podsiąków pod wałem w kierunku części odpowietrznej czyli na pola.

     Zawsze gdy przejeżdżam obok tych nowych domów w rejonie Orle i dalej – to „podziwiam” odwagę tych ludzi że tutaj budują. Na mapie Wydziału kryzysowego UM Gdańsk – te tereny od ul. Turystycznej do Przegalińskiej przewidziane są jako obszar zalewowy na wypadek powodzi – cofki czy przekroczenia poziomu wrót p/powodziowych w Przegalinie. Co ciekawe te tereny przeznaczone są jako działki rekreacyjne – właśnie z tego powodu. Budowane są natomiast pełnowymiarowe domy. W 2010 r. podczas stanu powodziowego brakowało 20 cm do przelania się wody z Wisły Przekopu do Wisły Martwej – dane z Wydz. kryzysowego. Wtedy rozpatrywano ewentualną ewakuację na wydmy – to jest obszar ewakuacyjny zapisany w planach na wypadek powodzi. Z tego prawdopodobnie powodu w 2018 r. po zlocie harcerzy – wrota w Przegalinie będą modernizowane…

 • mistrz:

  Też już wypełniłem. Kolejna ankieta ZTM-u, która za wiele nie zmieni.