Archiwum

Zapraszamy na Piknik na Wyspie Sobieszewskiej 23.06.18 godz. 12:00

Prezydent Miasta Gdańska oraz Związek Harcerstwa Polskiego zapraszają na piknik na Wyspie Sobieszewskiej w najbliższą sobotę, 23 czerwca w godz. 12.00-16.00. W programie muzyka na żywo, gry i zabawy dla rodzin z dziećmi oraz ognisko.


Rodzinny piknik, który odbędzie się przy ul. Turystycznej 1, na terenie dawnego ośrodka „Drogowiec” będzie świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Ma również na celu zaprezentowanie mieszkańcom programu zlotu Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018, który będzie największym wydarzeniem programowym obchodów 100-lecia powstania organizacji. Odbędzie się on w dniach 6-16 sierpnia 2018 roku, na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie prawie 15 000 osób spotka się, aby wspólnie przeżyć 10 dni harcerskiej przygody.

Podczas pikniku harcerze przygotują punkt informacyjny, przy którym będzie można rejestrować się do wolontariatu podczas zlotu oraz opowiedzą o programie wydarzeń. Wśród atrakcji pikniku zaplanowano również mi.in. koncerty na żywo, malowanie buziek, konkursy z nagrodami związane z Wyspą Sobieszewską, dmuchaną zjeżdżalnię, kiełbaski z ogniska i grochówkę, stanowisko z watą cukrową. Oprócz tego stanowiska promocyjne przygotują straż miejska, policja, biblioteka miejska, straż pożarna z wozem strażackim.

Zapraszamy!

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

One Response to “Zapraszamy na Piknik na Wyspie Sobieszewskiej 23.06.18 godz. 12:00”

  • Tolin:

    Jest lans w Drogowcu naszego pryncypała, bo jest okazja i ja to rozumiem. Mam jednak nadzieję, że jak głos zabierze jakiś radny z Wyspy to nie spęka i przy ludziach przypomni Panu Prezydentowi, że jeśli chciałby się lansować częściej na terenie Drogowca, to trzeba o to zadbać, posłuchać propozycji radnych z wyspy i dokonać konkretnych działać ws. tej nieruchomości. Mieszkańcy chętnie widzieliby część tej nieruchomości jako przestrzeń publiczna.