Archiwum

Gratulacje

W imieniu rady dzielnicy Wyspa Sobieszewska

pragniemy serdecznie pogratulować panu Pawłowi Adamowiczowi – Prezydentowi Miasta Gdańska

ogromnego sukcesu jakim jest wygrana w wyborach samorządowych. Zdecydowało o tym prawie 130 tys. Gdańszczan w tym znaczna większość mieszkańców Wyspy.

Jesteśmy przekonani, że w nadchodzącej kadencji Rada Dzielnicy będzie nadal ważnym  partnerem dla Miasta w sprawach dotyczących Wyspy Sobieszewskiej i Jej rozwoju .

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy           Przewodniczący Zarządu Dzielnicy

Ryszard Nowak                                    Władysław Sidorko

 


Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

6 Responses to “Gratulacje”

 • No to z górki:

  Panie Tomek, żałosne to było jak Pan Prezydent Adamowicz, przeciągał samolot OLT Ekspres po płycie lotniska albo chwalił Amber Gold jako innowacyjną. Żenujące jest, że dorabia sobie w spółkach miejskich w radach nadzorczych, a tak je nadzoruje, że ścieki są wywalane do Motławy. Żenujące jest, że zataja setki tysięcy złotych i posiadane mieszkanie. Powiedziałbym, że nawet ta wiernopoddańcza gratulacja, jest lekko żenująca. Moje wypocinki są, co najwyżej sarkastyczne.

 • Tomek:

  Każdy kto był wówczas na bieżąco wie ze w tamtym czasie wielu zachłysnęło się pierwszą polską tanią linią lotniczą i wiele osób z niej skorzystało. Tym bardziej było to fajne że pochodzącą z Gdańska . Podobnie z Amber, wtedy nikt nie przypuszczał że to jest oszustwo. Gdyby tak było nikt by im nie powierzył swoich oszczędności. Co do nadzorowania spółek to doskonale wiemy że przez wiele lat wszystko funkcjonowało jak należy, a usterka się zdarzyła ale nie miała ona nic wspólnego z byciem w Radzie Nadzorczej lub nie. Oczywistym jest że za swoją pracę każdy powinien otrzymywać wynagrodzenie również członkowie RN. Co do oświadczeń Prezydenta, trudno wytłumaczyć to w jednym poście gdyż składa się je w innym czasie niż okres którego one dotyczą i raz zrobiony błąd niesie za dobą konsekwencje w kolejnych oświadczeniach ale chyba oczywistym jest że jeśli ktoś przez długi czas zarobione środki dobrze inwestuje to przynoszą one wysokie dochody. Wie to każdy kto choć raz w życiu dobrze zainwestował. Oczywiście jak w każdym społeczeństwie znajdą się osoby, którym wiele rzeczy się nie udaje i nic im nie wychodzi. Wówczas gorycz swojej porażki osładzają sobie oczerniając innych. To smutne ale tak było od zawsze i tak pewnie będzie i na to niestety nie mam wpływu. Życzę Każdemu aby realizował swoje cele z sukcesem a wtedy zbędnego sarkazmu będzie zdecydowanie mniej. Pozdrawiam

 • Tomek:

  A co do gratulacji to otrzymanie większego poparcia od Mieszkańców niż pozostali kandydaci razem wzięci ( a tak było na Wyspie) jest ogromnym sukcesem. Zaś publiczne ich przekazanie świadczy o wysokim poziomie kultury politycznej przedstawicieli Rady. Szczególnie gdy na co dzień wkładają oni wiele serca w to aby Wyspa była zauważalna pośród innych dzielnic Gdańska. To wymaga jednak dużo więcej aniżeli tylko pisania komentarzy. Z resztą w marcu kolejna rozpocznie się nowa kadencja Rady Dzielnicy i każdy Mieszkaniec czujący chęć pracy na rzecz Wyspy będzie w niej mile widziany

 • No to z górki:

  Panie Tomek, niech Pan nie próbuje tłumaczyć Pana Adamowicza z zawikłanych kwestii, bo to jest nie do obrony dla średnio rozeznanych osób w temacie. Jeżeli Pan Adamowicz nie wiedział, że Amber Gold to piramida finansowa, to nie powinien zarządzać finansami miasta. Jeżeli nie wiedział, że piramida finansowa jest właścicielem „super” linii lotniczych, to powinien zmienić doradców, a nie robić z siebie pośmiewiska na płycie. Jeżeli bierze pieniądze za bycie w radzie nadzorczej, a nie za wykonywane obowiązki to powinien zrezygnować z udziału w radzie. Jeśli nie potrafi doliczyć się własnych pieniędzy i nieruchomości, to powinien zlecić to komuś innemu, tak samo jak władanie nieruchomościami i budżetem miasta.
  Zamiast tego mógłby Pan posłużyć się mniej lub bardziej wyświechtanymi frazesami, że nie było lepszych kandydatów, że światopogląd Panu pasuje, że tyle zrobił, że „każdy” garnął, by do siebie.
  Nie widzę nic złego w gratulacjach. Sam podziwiam jego sprawność jako polityka, bo to nie lada sztuka, aby się wywinąć z takich tarapatów i jestem pewien, że gdyby nie bluff Wałęsy to zostałby już w I turze wybrany. Szkoda, że tej sprawności nie wykorzystuje w pełni dla miasta. Jestem w stanie przełknąć nawet zapis w gratulacjach „w tym znaczna większość mieszkańców Wyspy.” choć to już jest już niezła manipulacja, ale zakładam, że to taki skrót myślowy.
  Zbiesił mnie jednak fragment „Jesteśmy przekonani, że w nadchodzącej kadencji Rada Dzielnicy będzie nadal ważnym partnerem dla Miasta”, bo nigdy nie była partnerem, a tym bardziej ważnym partnerem, chyba, że nie w tym znaczeniu rozumiem słowo partner. Można, co najwyżej liczyć, że stanie się partnerem… wiara ma moc!
  Dziękuję również, za wnikliwą ocenę psychologiczną mojej sfrustrowanej osoby. Pozwoli Pan, że nie zrewanżuję się równie błyskotliwie.
  Życzę Panu sukcesów i spełnienia w Radzie. Niech Pan Adamowicz wzorem dla Pana, a może dla Rady będzie jeśli tego sobie życzycie

 • Tolin:

  Czy Rada podjęłaby decyzję o wyasygnowaniu kwoty z budżetu na utrzymanie strony i ochronę przed takimi wpisami? Nie wiem ile to kosztuje, ale może nie są to bajońskie sumy.
  Myślę, że jeśli tylko ok. 100 osób tę stronę regularnie odwiedza to znaczy, że informacje przez nią docierają do ok. 500 osób, a to spora grupa naszej społeczności. Warto zadbać o lepszy przekaz.

 • … byle do wiosny ;)