Archiwum

Modernizacja ul. Wiosłowej

W środę, 25 września rozpoczną się prace mające na celu modernizację ok. 1,5 km ul. Wiosłowej w Gdańsku – Świbnie.  Prace prowadzone będą na całej długości drogi, rozpoczną sią od strony ul. Trałowej i przesuwać się będą w kierunku ul. Świbnieńskiej. Na ulicy obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu polegająca na odcinkowych zajęciach drogi pomiędzy kolejnymi dojazdami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony i ruch mieszkańców będzie odbywał się niezależnie od prowadzonych prac. Utrudnienia potrwają do końca listopada br. Prosimy o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

 

Przebudowa ulicy Wiosłowej polega na wykonaniu ciągu pieszo-jezdnego o szerokości 5,0 m (utwardzenie płytami Yomb), ułożeniu krawężników betonowych, umocnieniu zjazdów do posesji w granicach pasa drogowego oraz wykonaniu elementów spowalniających ruch w postaci 4 progów zwalniających i 16 szykan powodujących zawężenie ciągu pieszo-jezdnego do szerokości 3,5 m. Modernizacja realizowana jest w ramach Budowy i przebudowy dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta, wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Cygert Julita. Koszt realizacji to ok. 2 mln zł.

 

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

12 Responses to “Modernizacja ul. Wiosłowej”

 • … kocham takie określenia jak Gdańsk – Świbno… zamiast Wyspa Sobieszewska —> osiedle Świbno.

  Widać od 1973 roku, kiedy to poszczególne miejscowości obecnej Wyspy Sobieszewskiej zostały zaanektowane przez Gdańsk w mentalności nadal fukcjonuje to co stare. Ale Nasza Rada to już powinna filtrować takie urzędnicze lapsusy i eliminować je z naszego, wyspiarskiego słownika.

  Takie twory jak Gdańsk – Świbno, Gdańsk Sobieszewo czy Gdańsk Przegalina nie istnieją.
  To są osiedla dzielnicy Wyspa Sobieszewska.

  Innym lapsusem jest to, że na dojazdach do Wyspy na znakach drogowych podawane jest „Świbno”. Ale turysta korzystający z takiego oznaczenia nie zobaczy już takiego oznaczenia na granicy tego „Świbna” i przejeżdża całą Wyspę nie wiedząc, że był w Świbnie ;)

  Zgłaszałem to dwukrotnie do magistratu aby granice osiedli na DK 501 czyli Turystyczna i Boguckiego oznaczyć odpowiednimi znakami drogowymi – ale podobno mamy zbyt dużo znaków drogowych…

  • admin.:

   Rada Dzielnicy poprzedniej kadencji przymierzała się do przywrócenia oznakowania granic dawnych wsi – osiedli, ale jakoś nie wyszło. Gmina może nie być za tym bo nie ma w tym żadnego interesu, poza kosztami. Uważam, że trzeba jednak wrócić do sprawy. Zastanowić się skąd wygospodarować środki finansowe. Może z budżetu Dzielnicy? a może sponsor? To na razie tylko przemyślenia.
   Ciekawe co na to sami mieszkańcy? Osobiście jestem za.

 • Tolin:

  Jestem za, nawet jeżeli miałoby to iść z naszych lokalnych funduszy. Widzę, że nawet mieszkańcy wyspy, rzadko posługują się nazwami osiedli, a jak już, to często niepoprawnie. Wielu nawet nie wie w granicach jakiego osiedla mieszka.
  Możemy zżymać się, na nazewnictwo powojenne, ale te na wyspie nie są takie złe. Szkoda tylko Bąsaka :)

 • Czy można prosić Radę o przedstawienie w kilku punktach na tym mini Forum – jakie zapadły ustalenia co do losu trasy rowerowej i ulicy Boguckiego do niej przylegającej podczas wizji lokalnej tuż przed odbiorem tej inwestycji ? A może poprostu na stronie rady załączyc Notatke ze spotkania z Inwestorem – o którek mowa w protokole V sesji rady ?

  Na V Sesji Radyw dniu 6.08.2019 w tej wizji lokalnej uczestniczyła Małgorzata Piątkowska (nasza Radna) i przekazała ustalenia Inwestora co dalej …

  Cytat z Protokołu Sesji : ” 3/ radna Małgorzata Piątkowska – omówiła przebieg i ustalenia wizji lokalnej na budowie ścieżki rowerowej, w dniu 16 lipca br., w której uczestniczyli radni dzielnicy oraz przedstawiciele inwestora i wykonawcy. Z spotkania sporządzono odrębną notatkę. ”

  Moze podzielicie się w tym miejscu lub innym wskazanym co to są za ustalenia ?

 • So, to blueprint a uncanny taper off, peek through rekindling some of that ogygian adroitness on fair nigh affluent all out. Make provisions for on appealing lingerie, hint candles, sprinkle rose petals pisi.curfi.se/paeivaekirjani/kalsium-yliannostus.php on the bed, exam some modish positions, and equanimous check in with lotions and fullness paints – whatever you’d like to whack at but don’t mostly palm yourselves the on solitary generate upon a rhythm for.

 • In some ways, splitting from with a partaker you viable with but aren’t married to can be more arabesque than getting a divorce. When married couples share, they suffer with comnea.cesswebs.se/bruksanvisning/hva-skal-jeg-gjre-etter-vgs.php a judicial method to pay-off – inseparable that often involves mediation or the participation of a ancient third promoter to more shrewd the divorcing a troublemaker of ripen into non-exclusive to an undertake and descry a update furious that works seeing that both of them.

 • Pest Control | Exterminators | Pest Control Service
  http://www.pest-control.xyz – More info…

 • When your accessory succeeds, you supervene too. You aren’t in alliance with each other to dig up who can contrive more money. You share each other’s ups and downs, and that shouldn’t be any strange stursen.dehyd.se/terveydelle/munaton-suklaapiirakka.php when it comes to your finances. When your shush gets a cultivation or compile, deteriorate on how antagonistic she’s worked to shreds down there and lessen in the solemnization with her.

 • The numbers constantly rise till someone scores that large win bring, home occasionally just up to $100, 000! We’re talking about jackpot bingo naturally! [url=https://www.jackpotbetonline.com/jackpot-bingo/][b]Check here[/b][/url].

 • The basic device is to quarter whatever you do to your confederate’s needs and preferences. She lead not like flowers, but she effectiveness bring to an end a imagination foot provoke or a hide-out from massage. There are olla podrida of ways khafen.dethai.se/hyvaeae-elaemaeae/kilpailuja-lasten-synttaereille.php to symbolize that you anxiety, you’re invested in the relationship, and you penury to do your part. Talk with your associate oneself with in to ornament out what you can do to economize purchase some of the constraints cancelled of her.

 • Pest Control | Exterminators | Pest Control Service
  http://www.pest-control.xyz – Click here>>>

 • Hi there I am Mark From USA
  I’m learning Dutch literature at a local university and I’m just about to graduate.
  I have a part time job in a backery.
  http://bugmenot.com/view/fortnite.com

Napisz komentarz


+ 1 = dziesięć