Archiwum

VII sesja RDWS 03.09.2019

W dniu 03 września 2019 r odbyła się siódma sesja VI kadencji Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska.

Podczas sesji radni podjęli poniższe uchwałę:

uchwała RDWS VII.22.2019.09.03

protokół z VII sesji RDWS 2019.09.03

porządek VII sesji 20190903

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

5 Responses to “VII sesja RDWS 03.09.2019”

 • Korszarz:

  Czy nie można byłoby zrobić tak, że na terenie Wyspy autobus 212 zatrzymywałby się na żądanie na każdym przystanku? Obecnie linia 212 to linia dla wybranych.

  Co do zakazu poruszania się rowerzystów po ulicy Boguckiego i Turystycznej – może najpierw trzeba by się postarać o gruntowny remont starego odcinka z kostki, bo w wielu miejscach jego stan jest fatalny (dziury, zapadnięcia, wystające krawężniki) a dopiero później czegoś zakazujmy.

  Pozdrawiam

  • Zakaz poruszania się rowerów po Boguckiego i Turystycznej o którym mówi Uchwała naszej Rady – dotyczy odcinka od Pohoreckiego do Przegalińskiej a więc nowego odcinka drogi rowerowej – czarny asfalt. Tam nie ma kostki. Kostka natomiast faktycznie kwalifikuje się miejscami do remontu na odcinku od Pohoreckiego do Świbnieńskiej.

   A tak naprawdę to żadne dodatkowe zakazy nie są potrzebne – mówi o tym Art. 33 ust.1 Prawa o ruchu drogowym https://www.lexlege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/art-33/

   Stawianie znaków zakazu dla rowerów na ulicy gdy obok jest droga dla rowerów – byłoby tożsame ze stawianiem znaków ograniczenia prędkosci dla samochodów do 50 km/h po każdym skrzyżowaniu na całęj Wyspie Sobieszewskiej. A jednak oznakowanie za mostem w Sobieszewie [Wyspa Sobieszewska na białym tle] zobligowuje do obligatoryjnej jazdy 50 km/h po całej Wyspie przy dodatkowych miejscowych ograniczeniach do 30km/h.

   Na przykład, na moje pisemne wystąpienie do ZDiZ aby takie ograniczenie do 50km/h a nawet 40km/h postawiono na ul. Świbnieńskiej odmówiono – a brak jest tam chodnika na części ulicy czyli piesi na jezdni a duże pojazdy wymijają się zjeżdżając poza obrys jezdni.

   Wniosek: nie jest potrzebny znak zakazu dla rowerzystów na odcinku Pohoreckiego-Przegalińska ale patrol policji „w krzakach” na tym odcinku ;)

  • admin:

   Wyjaśnienie:
   1. dot. zakazu ruchu dla rowerzystów na ul.Turystycznej – to był wniosek radnego, który w wyniku głosowania, większością głosów, został uznany za zasadny i przekazany do realizacji przez Zarząd Dzielnicy. Zarząd przeanalizuje i skonsultuje wniosek pod względem formalno-prawnym i w zależności od wyników wystąpi lub nie do zarządcy drogi.
   To był wniosek a nie uchwała. Być może pomyłka nastąpiła z uwagi na niefortunne zamieszczenie drugiej strony protokołu pod uchwałą rady.
   2. odnośnie 212 – takie wystąpienie do ZTM już było, chyba 2-3 lata wstecz. Musimy do sprawy wrócić.

   • Rychu:

    Do Admin – niestety sposób załączenia Uchwały i fragmentu jakiegoś dokumentu nie jest fortunny. co nie zmienia faktu że Art. 33.1 prd istnieje ale nagminnie w naszym kochanym kraju nie jest respektowany.

    Tak czy inaczej, czy zakaz dla rowerów zostanie postawiony czy też nie to triathloniści i inni amatorzy ostrej jazdy na rowerach i tak będą jeździć po naszych ulicach a nie po drogach rowerowych – bo o nich pewnie pisze Korsarz. Wyspa stała się szlakiem treningowym dla całych grup triathlonistów skrzykujących się w sieci na taki przejazd w sieci. Zresztą jazda triathlonistów po drodze dla rowerów byłaby niebezpieczna dla pozostałych uczestników ruchu na tej drodze.

    PS: jest nadzieja aby powiesić na tym portalu Rady Notatkę z ustaleń dot. drogi rowerowej jakie zapadły przed jej odbiorem ? Pisałem tutaj o tym a info o powstaniu takiej Notatki podano w sprawozdaniu z posiedzenia Rady.