Archiwum

Ustalenia z wizji lokalnej przeprowadzonej na drodze rowerowej wzdłuż ul. Turystycznej

notatka z wizji na terenie drogi rowerowej wzdłuż ul. Turystycznej

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

4 Responses to “Ustalenia z wizji lokalnej przeprowadzonej na drodze rowerowej wzdłuż ul. Turystycznej”

 • Korsarz:

  Chyba przydałaby się kolejna wizja lokalna – stan kratek w wielu miejscach coraz gorszy (szczególnie w okolicy nowo budowanych „apartamentowców”, gdzie ostatnio doszło do poważnego uszkodzenia kratek). Generalnie, to rozwiązanie chyba nie jest najlepsze – podatne na uszkodzenia, kamyczki sobie wszędzie latają…

  Ponadto w wielu miejscach warstwa liści coraz grubsza – może warto zaprosić kogoś z urzędu miasta na przejażdżkę?
  Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa ewentualnego odśnieżania (chociaż biorąc po uwagę ostatnie zimy, to może problemu w ogóle nie bedzie)…

  • admin.:

   Nowa ścieżka rowerowa jest monitorowana nieustannie a stwierdzone uszkodzenia i uwagi przekazywane są przez Zarząd Dzielnicy oraz indywidualnie przez radnych do GZDiZ i UM w Gdańsku. Niestety to co się dzieje, może nie na samej ścieżce ale w jej bezpośrednim otoczeniu, budzi i potwierdza wcześniejsze obawy.
   Podobnie ma się sprawa z liśćmi.
   No cóż, trzeba nadal konsekwentnie interweniować.

 • A ja liczyłem na jakąś docelową wizję inwestora – którą obiecywał gdzieś w przelocie i zapraszał naszych Radnych.

  Kontakt drogi rowerowej z jezdnią poprzez ten pas ruchomych otoczaków to jest nietrafiony pomysł. Tu się aż prosi o zainwestowanie w betonowe korytka odpływowe dla deszczówki (jak w Błotniku) oraz koiniecznie w bariery energochłonne. Rozumiem, że to utopia … ;)

  Ciekawie będzie wyglądało koszenie trawy na tych otoczakach kosą spalinową. Pojazdy, piesi i rowerzyści będą bombardowani kamieniami – chyba, że będą kosić w środku nocy ;)

 • Gdyby kogoś interesował los drogi rowerowej EuroVelo 9 na odcinku Świbno Port —> Błotnik to poniżej moja korespondencja z dnia 7-8.11.2019, z oficerem rowerowym Gdańska :

  http://wrower.pl/miasto/oficer-rowerowy-w-gdansku,3293.html

  Witam,
  mam pytanie, kiedy planowne jest rozpoczęcie obiecanej drogi rowerowej po wale przeciwpowodziowym w Świbnie i Przegalinie na Wyspie Sobieszewskiej wzdłuż ul. Świbnieńskiej i Akwenowej. Trasa od Świbna do Błotnika.

  z poważaniem,
  Mieszkaniec Gdańska,
  pasjonat sportu rowerowego

  … odpowiedź:

  Dzień dobry
  Jeżeli w przewidywanym przez nas terminie zostanie podpisana umowa dzierżawy wałów z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, budowa ruszy w przyszłym roku.

  Pozdrawiam
  Remigiusz Kitliński
  Kierownik Referatu
  Wydział Gospodarki Komunalnej

  Pozwalam sobie załączyć korespondencję z uwagi na publiczny charakter zapytania do Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

  PS: tabliczka z oznakowaniem drogi rowerowej EuroVelo 9 na Świbnieńskiej na wysokości skrzyżowania Świbnieńska/Boguckiego dumnie już stoi – stąd moje zapytanie ;)