Archiwum

Świąteczny Swing na Wyspie 13 grudnia 2019r. godz. 17:00

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów w zaprasza na
Świąteczny Swing
13 grudnia / piątek / godz. 17:00

Oto szczególny wieczór wigilijny, podczas którego usłyszymy znane i mniej znane piosenki świąteczne: od  Have Yourself A Marry Litle Christmas – Sinatry do Tak jak śnieg Mietka Szcześniaka. Mamy nadzieję, pozwolą Wam przygotować się do Świąt w spokoju, wewnętrznym wyciszeniu, ale ponad wszystko – radośnie.
Nie gwarantujemy, że wszystkie utwory, które zagramy będą dla Was zupełną nowością, ale i tak traktujemy je jako mniej rozpoznawalne -  nie usłyszycie ich często w stacjach radiowych czy marketach.

Rozkoszujcie się dobrą muzyką oraz pysznym poczęstunkiem!

W nastrojowy, świąteczny klimat zanurzymy się dzięki zespołowi w składzie:

Wokal – Leszek Kruk
Pianino – Mariusz Wala
Trąbka – Lucjan Sierpowicz
Perkusja – Grzegorz Sycz
Bas – Tomasz Przyborowicz


Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

7 Responses to “Świąteczny Swing na Wyspie 13 grudnia 2019r. godz. 17:00”

 • Tolin:

  Na trojmiasto.pl ukazał się artykuł o powodach budowy drogi w lesie.
  Dawno tamtędy nie szedłem ale wygląda to bardzo źle https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Droga-przez-las-zaniepokoila-mieszkancow-Sobieszewa-Lesnicy-tlumacza-n140432.html
  Mam pytanie. Czy Lasy Państwowe konsultowały to z Radą Dzielnicy?
  W ww. „chwalą się”, z o tym fakcie poinformowali na swojej stronie „już w październiku” http://www.nadlesnictwo.gdansk.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/wyspa-sobieszewska-przebudowa-drogi-pozarowej
  Trzeba przyznać, że informacja jest „wyczerpująca” a sposób poinformowania i wyprzedzenie z jakim „powiadomiono” mieszkańców zaiste jak sądzę „miał rozwiać wszelkie wątpliwości”.

 • Tolin:

  Na trojmiasto.pl ukazał się artykuł o powodach budowy drogi w lesie.
  Dawno tamtędy nie szedłem ale wygląda to bardzo źle https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Droga-przez-las-zaniepokoila-mieszkancow-Sobieszewa-Lesnicy-tlumacza-n140432.html
  Mam pytanie. Czy Lasy Państwowe konsultowały to z Radą Dzielnicy?
  W ww. artykule „chwalą się”, z o tym fakcie poinformowali na swojej stronie „już w październiku”
  Trzeba przyznać, po zapoznaniu się z tą informacją na stronie lasów, że informacja jest „wyczerpująca”, a sposób poinformowania i wyprzedzenie z jakim „powiadomiono” mieszkańców zaiste jak sądzę „miał rozwiać wszelkie wątpliwości”.

  • admin.:

   Nie jest tajemnicą, że dla niektórych instytucji lokalne władze samorządowe i administracyjne nie są partnerem. Pytanie – kto z mieszkańców Wyspy zaglądał w ostatnim czasie na stronę internetową Lasów Państwowych?

   • … jesteśmy po prostu wykluczeni – i niewidoczni dla:

    * Urzędu Morskiego – Inwestor refulacji – drogą (Falowa) przewidzianą dla furmanek i samochodów do 1000 kG jeżdżą pojazdy gąsienicowe i kilkudziesięciotonowe wywrotki

    * Wód Polskich – trawa na wale przeciwpowodziowym wzdłuż Świbnieńskiej koszona w Dzień Mikołaja w grudniu – przedwczoraj zakończono !!!

    * Operatora telekom – dzwonią do wykluczonyc i oferują usługi na światłowodzie a nie wiedzą że nas wykluczyli i kiedy go (swiatłowód) rozbudują – myślą że Wyspa Sobieszewska z 3500 mieszkańcami to, to samo co Przymorze gdzie światłowód jest w każdej klatce schodowej budynku wielorodzinnego – oferuja usługi TV na drutach gdy potrzbna minimalna stała przepywność to 10 Mb/s.

    * Stacja ornitologiczna – wnioskuje bez konsultacji z nami – wykluczonymi – o zamknięcie grobli w Górkach – grobla zamknięta a zbierane post factum nasze podpisy warte są tyle co…

    * Zakupy z dowozem – https://www.zakupyzdowozem.pl/ – chwalą się, że dowożą w Gdańsku ale jakby się dziwia, że jest coś takiego jak Wyspa Sobieszewska – dzisiaj szef tej ogólnopolskiej firmy złozył deklaracje ze do konca grudnia obejmą nas dowozami.

    * Saur sp. z o.o. – przełącza wodę z zasilania wieży Kazimierz na lokalne stare ujęcia z wodą o nieakceptowalnym zapachu – gdy tylko mają taką potrzebę bez informowania o tym swoich wykluczonych klientów lub innym razem (październik)j prowadzą prace tzw planowe i wyłączają nagle na kilka godzin wsrodku dnia Kazimierz bez podstawienia beczkowozów i bez podania info o takich pracach na swojej stronie. Włączaja wodę asap gdy tylko dostają joby.

    * sieci handlowe – ostatnia – franczyza – w Świbnie Lewiatan odeszła w niebyt – ostatni sklepik w Świbnie funkcjonuje w 120 letnim budynku – tylko patrzeć jak zniknie z mapy

    * Magistrat – cyklicznie powraca temat budowy spalarni odpadów toksycznych nad Martwą Wisłą vis-a-vis naszej Wyspy

    … itp itd…

    • Tolin:

     Bardzo ładne zestawienie. Nawet nie przypuszczałem, że tyle tego się uzbierało i że nasze lokalne organizacje mają nas gdzieś.
     Ja bym dodał jeszcze:
     - zorganizowanie zlotu ZHP na wyspie i wszystkie sprawy wokół. O takim pomyśle informowałam na niniejszej stronie i pan admin potwierdzał, że nikt nie zwrócił się z pomysłem do Rady.
     Och przepraszam, potem okazało się z częścią mieszkańców (inwestorów) był jednak konsultowany, dostali nawet prezent za kilkadziesiąt baniek PLN, na pokrycie zakupu, po okazyjnej cenie spółki Polan, dokonanego kilka lat wcześniej.
     -zmiany w komunikacji – jakby autobusy jeździły po innej wyspie.
     Można by tak mnożyć, ale trzeba się przypominać i z mobilizacją społeczności jest coraz lepiej. Nie raz uda się też indywidualnie coś przepchnąć albo obronić.

   • admin napisał „Pytanie – kto z mieszkańców Wyspy zaglądał w ostatnim czasie na stronę internetową Lasów Państwowych?”

    Zaglądałem kilka lat temu i wygrałem w „ichnym” konkursie płyty CD z głosami ptaków…

    ;) ;) :) :)

 • Byłem nad morzem na Falowej 9.12 br. (poniedziałek) i ucieszyłem się, że szkody po refulacji zostały usunięte – nawet ostatni odcinek dojścia do plaży wydaje się jakiś szerszy ;)

  Pozostały jeszcze tylko sztaple zdemontowanych płyt betonowych. Widać Pan Radny z naszej Wyspy zadziałał skutecznie – dziękujemy.

  Dojeżdżając samochodem do ronda przy Robinsonie – w pierwszej chwili myślałem, że budowany jest parking leśny jak w Stegnie. Ale potem dojrzałem, że wywrotki jeżdżą w głąb lasu w kierunku Orle i jest tam już utwardzone kilkaset metrów tzw drogi. Ładowarka pracowała non-stop. Na ten czas to wygląda jak jakaś dewastacja terenu przyleglego do tej inwestycji. Ale jak porośnie to na wiosnę zielenią to może nie będzie tak źle ;)

  Góry łupanego kamienia – wożony też od strony Świbna – i urobku zmieszanego z betonem. Utwardzają taką metodą i takim samym materiałem jak drogi polne na terenach pod Zloty ZHP przy ul. 100 lecia ZHP.