Archiwum

Płomień Europejskiego Jamboree skautowego zapłonie we wtorek 28.07. na Wyspie Sobieszewskiej i (wirtualnie) na całym świecie

We wtorek 28 lipca, o godzinie 20.00 -  na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku zapłonie wyjątkowe ognisko – Virtual Campfire. To właśnie tego dnia miało się rozpocząć Europejskie Jamboree 2020. Organizatorzy chcą jednak pokazać, że nadzieja na wspólne spotkanie ponad 22 tys. młodych ludzi nie zgasła, a jego termin trzeba  przesunąć na 2021 rok.

 

Transmisja z wydarzenia Virtual Campfire dostępna będzie online we wtorek, 28 lipca br. na kanale YouTube i Facebooku Europejskiego Jamboree 2020 oraz na portalu gdansk.pl w godz. 20.00-20.30.

ej2020_campfire_facebook_cover_1

 

European Jamboree 2020+1

W wakacje 2021 roku na Wyspie Sobieszewskiej nastolatkowie z całego świata zdawać będą egzamin z postaw braterstwa, które nie zna ograniczeń politycznych czy kulturowych. Fundamentalnym założeniem Europejskiego Jamboree jest spotkanie ludzi, którzy są skupieni wokół wspólnego celu – budowania lepszego świata.

Europejskie Jamboree 2020+1 w Gdańsku będzie imprezą wyjątkową. Po raz pierwszy w historii światowego skautingu na wspólnym zlocie, którego organizatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego i Miasto Gdańsk, spotkają się przedstawiciele organizacji skautowych zrzeszonych w WOSM (Światowa Organizacja Ruchu Skautowego) oraz w WAGGGS (Światowa Organizacja Przewodniczek i Skautek).

Wydarzenie nie jest organizowane cyklicznie – powróci do Europy po 14 latach, aby harcerze i harcerki z Polski wraz ze skautkami i skautkami z innych organizacji skautowych przeżyli przygodę swojego życia.

Szczegóły na https://www.gdansk.pl/wiadomosci/plomien-europejskiego-jamboree-zaplonie-we-wtorek-na-wyspie-sobieszewskiej-i-wirtualnie-na-calym-swiecie,a,176129

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

Comments are closed.