Archiwum

Zmiana organizacji ruchu na ul. Świbnieńskiej 15.03.2021

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje:

Od poniedziałku, 15 marca od godzin porannych mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Świbnieńskiej z ul. Przegalińską. W związku z wykonywaniem kolejnych elementów drogi rowerowej możliwe są czasowe zawężenia jednego pasa ruchu (prawy pas w kierunku ul. Boguckiego). Utrudnienia potrwają co najmniej do końca marca.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Świbnieńskiej wynikają z trwającej budowy drogi rowerowej Przekopu Wisły od Świbna do granicy Miasta Gdańska. Wykonawcą prac jest firma WPRD Gravel. Koszt inwestycji to ok. 4,4 mln złotych. Prace zakończą się w grudniu 2021 r.

Nowa droga będzie kolejnym odcinkiem Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 i Pomorskich Tras Rowerowych o Znaczeniu Międzynarodowym R-10. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 8. Konwersja działanie 8.4. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy zachowanie ostrożności na drodze! 

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

2 Responses to “Zmiana organizacji ruchu na ul. Świbnieńskiej 15.03.2021”

  • To będzie świetny punkt biwakowy ale dla wędkarzy :)
    Chociaż na dolnym odcinku Wisły tzw „7″ nie można od ponad 5ciu lat łowić to wędkarzy tam nie brakuje …

  • … powyższy komentarz trafił w niewłaściwe miejsce :) – powinien trafić jako komentarz do info „Przegalina – miejsce do wypoczynku dla rowerzystów” z dnia 17. marca :) a trafił pod Informacje Rady o utrudnieniach w ruchu z dnia 15. marca…

    … sorry