Archiwum

Otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej 23.10 (sobota) godz. 12:00

W najbliższą sobotę, 23 października, o godz. 12.00 odbędzie się inauguracyjne otwarcie gdańskiego fragmentu Wiślanej Trasy Rowerowej.

Start z parkingu przy ul. Akwenowej (nad Martwą Wisłą, przy moście zwodzonym Przegalina).

W pierwszym, otwierającym przejeździe uczestniczyć też będzie Aleksandra Dulkiewcz, prezydent Gdańska.

Na mecie, w Świbnie, na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek i napoje.

serdecznie zapraszamy :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

3 Responses to “Otwarcie Wiślanej Trasy Rowerowej 23.10 (sobota) godz. 12:00”

 • Jacenty:

  Przełom. Lasy Państwowe wstrzymały wycinkę na 10 lat i poparły mieszkańców, aby powstał rezerwat przyrody.
  Proszę wkleić to co powyżej w wyszukiwarkę, a znajdziecie Państwo do czego mogą doprowadzić mieszkańcy i samorządowcy. Zamieńmy tę niemoc na działanie. Może uwiniemy się szybciej niż w 10 lat, tak jak mieszkańcy w Kleszczowie

 • Pipefighter:

  Faktycznie niesamowite. Tak naprawdę wszystkie lasy Wyspy z uwagi na walory krajobrazowe, przyrodnicze i ochronne dla wybrzeża powinny być zabezpieczone przed wycinkami. Radek Smiglin coś w tej kwestii próbuje zainicjować. Urząd Morski problemu nie widzi jak do tej pory. Mierzeja Wislana po stronie rosyjskiej i mierzeja kurska po stronie rosyjskiej i litewskiej to parki narodowe.
  Wyspa i mierzeja Wiślana mają wystarczająco dużo walorów by podlegać ściślejszej ochronie, być może nawet w formie parku narodowego.

 • Jacenty:

  Dokładnie mam często to samo porównanie w głowie. Mierzeja Kurońska to jest właśnie odpowiednik naszej mierzei.
  To dam jeszcze jedno hasło, las modelowy Oborniki. Tam też dało się zrobić coś niezwykłego. U nas nawet przedsiębiorcy nie krzyczą głośno, a gdzie władze lokalne? Na stronie lasyiobywatele.pl można zobaczyć części lasów do wycinki. Teraz jest to las mi najbliższy, bo tamtędy chodzę nad morze. Za chwilę pod piłę pójdzie las najpiękniejszy, w okolicach wyjścia nr 7. A Rada Dzielnicy niech sobie dalej obraduje, nad mało istotnymi sprawami.
  Ostatnio słuchałem wypowiedzi jednej polityczki, która twierdziła, że 80-90 letnie drzewa więcej dwutlenku węgla emitują niż pochłaniają. Jak ludzie takie bzdury łykają to o czym tu mówić. Zawsze stare drzewo wygeneruje więcej liści, większy przyrost drewna niż nawet 20 metrowych drzewek ze szkółki, a ten przyrost, to nic innego jak utrwalony węgiel. Czekajmy dalej aż zostaną nam same pniaki, a nasze dzieci i wnuki będą czekać 140 lat aż wyrosną kolejne takie drzewa. Śmiem twierdzić, że pewnie nie doczekają.