Archiwum

Plan przedsięwzięć do sfinansowania z budżetu Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska na 2022r.

Rada Dzielnicy Wyspa Sobieszewska na XXXVIII sesji w dniu 11 stycznia 2022r. zapoznała się z wnioskami o sfinansowanie przedsięwzięć w budżetu na 2022 rok,  dokonała ich weryfikacji pod kątem zgodności  z Statutem Dzielnicy, możliwości sfinansowania z racji wielkości środków budżetowych oraz kosztu na jednego uczestnika projektu.

Oficjalna liczba zameldowanych mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej (na dzień 30.09.2021):  3185

Budżet dzielnicy Wyspa Sobieszewska na rok 2022 (liczba mieszkańców * 18 zł): 57.330,00 zł

Podstawa: Uchwała nr XXV/39/2021 r Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska z dnia 12 października 2021 r. w sprawie tworzenia projektu budżetu Dzielnicy Wyspa Sobieszewska na 2022 rok oraz zasad i terminów jego konsultacji z Mieszkańcami.

Poniższa lista zawiera projekty Mieszkańców i radnych zgłoszone do przyjęcia w uchwale budżetowej dzielnicy Wyspa Sobieszewska  na rok 2022 poprzez wypełnione wnioski budżetowe.

Wymienione przy projektach kwoty są kwotami wnioskowanymi przez pomysłodawców oraz sugerowanymi przez Radę. O ostatecznym kształcie budżetu Rada Dzielnicy Wyspa Sobieszewska  zdecyduje na kolejnej sesji w uchwale o rozdysponowaniu środków budżetowych.

Liczba zgłoszony wniosków budżetowych przez mieszkańców: 25 Liczba zgłoszony wniosków budżetowych przez radnych Dzielnicy: 2

Rada planuje dofinansować 19 ze zgłoszonych 27 projektów

Władysław Sidorko

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

8 Responses to “Plan przedsięwzięć do sfinansowania z budżetu Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska na 2022r.”

 • Jacenty:

  Najbardziej sensowny wydatek tj. obsługa prawna ws. grobli przepadł. Zamiast wydawać pieniądze na rajdy i inne imprezy w lesie sobieszewskim, lepiej byłoby również wesprzeć się pomocą prawną w sporze z Lasami Państwowymi, bo już w wielu miejscach pozostało wspomnienie po dawnym lesie. Te pieniądze nie idą na to co powinny. W sumie same imprezy lub zadania miasta. Chleb i igrzyska.
  Las powinien stać się w całości (poza rezerwatami) parkiem miejskim Gdańska. to by zatrzymało gospodarkę leśną, a jednocześnie dało możliwość korzystania mieszkańcom z lasu. Czekam na jakakolwiek sesję poświęconą realnym działaniom Rady ws. lasów. Ciekawe czy się w tym roku doczekam.

 • A ja tym czasem polecam ogląd wykresu ciśnienia z moich stacji pogody na Wyspie z dnia wczorajszego tj. 15.01.2022 z godz. 19.59

  Nastapił PIK cisnienia o amplitudzie 2hPa w ciągu kilku minut. IMGW na Kasprowym zarejestrowało do o 20.38.

  To wynik dotarcia do nas fali uderzeniowej po wybuchu wulkanu na Pacyfiku w rowie tektonicznym Tonga. Wybuch miał miejsce o 6.00 a my skutki skoku ciśnienia odczulismy po 13 godzinach.

  Aby zobaczyć wkres zmian ciśnienia z dnia 15.01.2022 kliknij w mój Awatar Rychu :)

  • Jacenty:

   Dziwnie te powiewy wiatru pokazuje. Porównuję wyniki z Ujście Wisły i Ujście WisłyBis oraz z Sobieszewa. W Sobieszewie są różne wartości powiewów co ładnie widać po rozrzucie wartości na wykresie, jakby makiem posypał wykres. W stacjach Ujście Wisły prezentowane są skokowo jako 60,1; 64,4, 68,4; 72,4 i wszystkie wartości podmuchów siedzą jak kury na grzędzie na wykresie. Jakieś uśrednienie tam chyba jest.

   • … do @Jacenty i nie tylko :) sprawa prezentacji pomiarów na portalu wunderground (WU) prowadzonym przez koncern IBM:

    Prezentacja wyników pomiarów przez 250 000 stacji – w tym przez dwie moje – na portalu IBM to temat obszerny, dlatego poniżej w punktach przedstawiam najistotniejsze info odnoszace się do przykładowych róznic w pomiarach mojej stacji – nazwa: Ujście Wisły ID IPOMORSK23 i usera z Sobieszewa – nazwa Sobieszewo ID IPOMORSK3 – wskazanych przez @Jacenty – patrz powyższy post @Jacentego w odniesieniu do ekstremalnych pomiarów z dnia 17.stycznia br.

    1. obie stacje to stacje z różnych grup zaawansowania

    2. Moja to HP1001 z rodziny IP WS/HP1000/1001/PRO/Wifi a w Sobieszewie to z grupy WS/WH1080/WH1090/WH2080

    3. Moja nadaje do konsoli i wysyła w górę sieci do chmury IBM w Kalifornii z interwałem co 16 sek – a Sobieszewo co 48 sek

    4. Serwery w chmurze IBM archiwizują pomiary co standardowe 5 minut dla wszystkich 250 000 stacji róznych typów i technologii

    5. Wniosek: dane widoczne na portalu WU są uśredniane i pochodzą z przyjętych przez serwer wielu pakietów – niejako oczekuja w poczekalni – sa nastepnie usredniane – prezentowane i usuwane z pamieci serwerów IBM

    6. Moja stacja wysyła w ciagu 5 min —> 5x60sek=300sek : 16/interwał = 18 pakietów

    7. Sobieszewo wysyła w ciagu 5 min —>5x60sek=300sek : 48/interwał = 6 pakietów.

    8. Nie wiem jak w Sobieszewie ale ja mogę zmieniacćczęstotliwość wysyłania pakietów – ale wysyłam z największą możliwą częstotliwoscią czyli 16 sek – dlaczego ?

    9. Ano właśnie ;) dlatego, ponieważ wtedy wiarygodniejsze są prezentacje tak dynamicznych parametrów jak: wiatr, podmuchy, intensywność opadów czy temperatura odczuwalna na którą ma wpływ wiatr.

    10. Rzadkie wysyłanie pakietów powoduje, że na WU pomiary UWAGA! podmuchów/porywów prezentowane w formie kropek są mocno rozrzucone – ponieważ w podmuchy są mocno zróżnicowane i co np 48 sek wystepuja wieksze rozstrzały

    11. Co bardzo ważne – odnosząc się pomiarw podmuchów i prędkości wiatru:
    a. prędkość wiatru prezentowana jest na WU jako linia łamana wynikająca z połączenia punktów pochodzących z usrednienia pomiarów – patrz pkt 5

    b. podmuchy nie są uśredniane lecz oczekują w tzw poczekalni serwera – patrz pkt 5 – i gdy nadchodzi czas na prezentacje danych na WU – wybiera największy podmuch :)

    c. kropki koloru pomarańczowego podmuchów widnieją na d kropka prędkości wiatru w kazdym 5-cio minutowym okresie prezentacji na WU

    Powyższe dotyczy prezentacji pomiarów na portalu WU – kliknij avatar Rychu – pokażą się pomiary z dnia 17. stycznia 2021 _ gdy mielismy ekstremalne predkosci i porywy wiatru – porywy 96,5 km/h – co wg klasyfikacji IMGW oznacza bardzo slilny sztorm – w odróznieniu od dzisiejszych porywów 64,4 km/h – co oznacza wiatr sztormowy.

    Natomiast konsole moich stacji rejestruja pomiary co 16 sek a Sobieszewa co 48 sek ale moje archiwizuja co 1 min do 140 min pomiary wg naszych ustawie. Jednak ekstrema sa zapisywane i prezentowane na wyswietlaczu konsoli po kazdych 16 sek on-line bez uciazliwego jak na serwerach IBM oczekiwaniu w poczekalni.

    I na koniec – istotna info – aby pakiety danych z naszych 250 000 stacji mogły dostać sie do „wnętrza” serwera IBM (WU) serwer otwiera „okno” co 5 sek czyli w ciągu minuty 12 razy.

    Przykładowy mój pakiet wysyłany co 16 sek ma mozliwość przeniknięcia w tj szczelinie czasowej do wnętrza serwera – i być zarchiwizowanym. Jesli nie trafi na otwarte okno pakiet ulega samounicestwieniu. Pakiety takie nie sa ponawiane.

    Stąd czasami występują utraty danych – widoczne szczególnie jako rozbieżności na wykresach róznych staci w tym samym rejonie.

    Oddzielnym tematem jest lokalizacja wiatromierza – jego wysokosc i wzajemne połozenie obiektów – co ma też wpływ jakoścpomiarów – moja stacja Ujscie Wisły ID IPOMORS23 na portalu WU ma niezakłócony przepływ wiatru na duzej wysokości – jest wiarygodna :)

    To tyle – może tym postem zachęcę kogos z Wyspy do zakupu profesjonalnej stacji pogody – od 2013 roku zadna nowa stacja nie pojawiła sie na mapach Wyspy :(

    Sorry za literówki – klikałem ze smartfona :)

 • Jacenty:

  Bardzo ciekawe. Zastanawiam się jaki skok ciśnienia był np. na Fidżi albo Nowej Kaledonii, skoro po przeciwnej stronie globu były 2 hPa

  • Na Fidżi ciśnienie skoczyło z 2006 hPa na 1013 następnie spadło do 1002 i powróciło do 1006 hPa. Czyli amplituda wyniosła 11 hPa a u nas 2hPa – pomiar stacją mojego typu.

   Kliknij w mój avatar Rychu (powyżej) to wejdziesz do kokpitu stacji na Fidżi.

   W Nowej Kaledonii obok Australii zanotowano na takiej stacji jak moja HP1001 amplitudę 7hPa.

   PS – po wejściu na mapę świata jak avatar Rychu – zobaczysz sieć stacji w tym moje (są to niebieskie kółka z wartością temp.) – po kliknięciu w kółko możesz zajrzeć do kokpitu każdej z nich w tym do wielu stacji w rejonie wybuchu wulkanu.

 • Rychu:

  … edit ;)
  … w powyższym postcie skok ciśnienia powinien być z 1006 z 2006 hPa do 2013hPa … oczywiście