Archiwum

Odpowiedź na pismo z 29.11.2023r. w sprawie lokalizacji toalet na Wyspie

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

4 Responses to “Odpowiedź na pismo z 29.11.2023r. w sprawie lokalizacji toalet na Wyspie”

 • Pipefighter:

  Wszystko jasne. Turyści będą srać w lesie przy każdym wyjściu na plaże, tak jak w ubiegłych latach. W letnie weekendy na plażach wyspy wypoczywa kilknaście tysięcy osób. Pani Dyrektor proponuje im 6 toalet oddalonych od plaży conajmniej o kilometr.
  W zasadzie ci ludzie mają do dyspozycji 3 WC ośrodka sportu Gdańsk( plaże Sobieszewo, Orle i Świbno), reszta wali w las i do wody. Coś czuje że błękitna flaga stanie się brązowa.

 • W końcu!
  Od dzisiaj Ministerstwo wstrzymało w trybie natychmiastowym wycinkę lasów w wybranych lokalizacjach – w tym – w Lasach Trójmiejskich. Nie wiem tylko czy nasza Wyspa to też formalnie Lasy Trójmiejskie czy tylko Lasy Mierzei.

 • Pipefighter:

  Na stronie ministerstwa Klimatu i Środowiska jest informacja i mapki. Wstrzymanie zabiegów pielęgnacyjnych dotyczy też kilku miejsc na Wyspie. Jest szansa, że wreszcie ryk pił zamilknie. Tylko czy teraz lasy Wyspy przetrwają bez troskliwej ręki lokalnych leśników?

 • Jacenty:

  Diabeł tkwi w szczegółach. Po pierwsze, „sezon” wycinki się kończy. Niemal wszystko co miało być wycięte, wycięte już zostało. Po drugie, jeżeli zakazem wycinki nie będzie objęty cały obszar wyspy, to znaczy, że „ochroną” będą objęte te obszary z młodym lasem, a starodrzewia będą dalej cięte. Poza tym były już konserwator zabytków zgłosił Sobieszewo i las do ochrony konserwatorskiej więc może w tym obszarze i tak sa wstrzymane prace. Na stronie straznicypuszczy można szczegółowo doczytać co rośnie lub rosło w poszczególnych rejonach lasu. Dopiero nałożenie planów wstrzymania wycinki na obecne zasoby leśne pokaże prawdziwe intencje. Czas pokaże ile w tym populizmu, a ile faktycznych efektów dla nas. Obawiam się, że po przejęciu władzy zmieni się optyka i ciąć będą tylko retoryka będzie – tniemy mniej. Oby nie…