Archiwum

Stnowisko ZDiZ w sprawie przesunięcie terminu montażu przęseł remontowanego mostu w Gdańsku-Sobieszewie

Przesunięcie terminu montażu przęseł remontowanego mostu w Gdańsku-Sobieszewie

Ze względu na warunki pogodowe i techniczne, przesunięty musi zostać termin montażu przęseł najazdowych remontowanego mostu pontonowego w Gdańsku-Sobieszewie. Zapowiedzi ZDiZ sprzed miesiąca zweryfikowała przede wszystkim pogoda – prace spawalnicze mogą odbywać się w temperaturze do minus 5 stopni, tymczasem prognoza pogody na weekend zapowiada (w zależności od źródła) temperatury miejscami niższe (od minus 4 do nawet minus 7-8 stopni). Przy tak poważnym montażu, jakim jest praca przy przęsłach mostu nie można ryzykować rozpoczęcia prac nie mając pewności, że zostaną one wykonane w warunkach umożliwiających ich bezpieczne i pewne zakończenie. Dodatkowo, długoterminowa prognoza pogody zapowiada znaczny spadek temperatur także w kolejny weekend.

W związku z tym Zarząd Dróg i Zieleni postanowił przesunąć prace na najbliższy sprzyjający termin, w którym ani temperatura ani wiatr i związana z nim wysoka fala na Wiśle nie będą mogły przeszkodzić w przeprowadzeniu prac.

W związku z tym, że właśnie odwoływany jest zapowiedziany przed miesiącem termin wymiany, a nowy termin montażu na chwilę obecną jest trudny do sprecyzowania, kolejna decyzja o przeprowadzeniu prac montażowych podjęta zostanie na podstawie prognozy pogody, praktycznie z dnia na dzień z niewielkim jedynie wyprzedzeniem czasowym.

Do tego czasu – w hali –trwać będą prace montażowe elementów kolejnych przęseł.

Przełożenie montażu dwóch pierwszych przęseł nie będzie miało wpływu na zakończenie całości prac remontowych mostu – te zakończyć się powinny, zgodnie z przyjętym harmonogramem prac – do końca czerwca 2013 roku.

Nie powinien ulec również zmianie harmonogram wymiany pontonów mostu w Gdańsku-Sobieszewie. Już w nocy z poniedziałku (10.12) na wtorek (11.12) wymieniony zostanie kolejny ponton, następny – w środę (12.12). Prace trwać będą: w nocy z poniedziałku na wtorek (10/11.12) w godz. 22.00-05.00 oraz w środę (12.12) w godzinach 8.00-22.00.

W tym czasie most nie będzie otwierany ani dla pojazdów mechanicznych, ani też dla jednostek pływających. Na czas wyłączenia mostu z ruchu uruchomiony zostanie prom linowy kursujący wzdłuż przeprawy (dla pojazdów o całkowitej masie własnej do 3,5 tony, objazd dla pojazdów cięższych – przez mosty w Przegalinie).

źródło: http://www.zdiz.gda.pl/zdizgdansk/chapter_76053.asp?soid=2365FD02F030414CB1FF81B6EE36B144

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

5 Responses to “Stnowisko ZDiZ w sprawie przesunięcie terminu montażu przęseł remontowanego mostu w Gdańsku-Sobieszewie”

 • kazia:

  http://www.gdansk.pl/przetargi,1439.html
  skad takie ceny działek na wyspie? czy mamy gaz łupkowy? już i tak co dom to jeden emeryt mieszka. Kto to ma nabyć za te pieniadze i po co? za 10 lat można będzię cały ten kołchoz zaorać…

 • kazia:

  435PLN/M2 …

 • Klaraa:

  Dzień dobry,

  nie wiem gdzie poruszyć ten wątek, ale kiedyś przeczytałam na stronie info wyspa link poniżej , że most jest nie otwierany między 6:30 a 8:30 , ostatnio dwa razy się spóźniałam do pracy gdyż był otwarty po godzinie 7:00 :( na 20 minut :( .
  Mam pytanie czy rzeczywiście jest zakaz otwierania między 6:30 a 8:30 ??

  http://info.wyspa.pl/most_sobieszewski/

  • dako:

   Ja już ten temat próbowałam przerobić. Padłam przy trzech kontaktach z panią rzecznik ZDi Z. Ten temat jest jej nieznany. Sam Gł. Inżynier stwierdził,że to zależy od Pana z przeprawy. Rada osiedla nic nie robi.

 • admin:

  Wkrótce zamieścimy pełną informację o zasadach otwierania mostu w sezonie letnim.
  Dako – a co Rada może zrobić w tej sprawie? Zasady otwierania i zamykania mostu
  ustalane są znacznie wyżej. Most jest elementem drogi wojewódzkiej i międzynarodowej drogi wodnej. I tak udało się nieco skorygować niektóre godziny.
  Pozdrawiam,
  Władysław Sidorko
  Przewodniczący Zarządu Osiedla