Archiwum

XXVI Sesja Rady Osiedla Wyspa Sobieszewska w dniu 19.06.2013r.

Porządek Sesji
1. Sprawy regulaminowe – otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad i zatwierdzenie porządku obrad.
2. Podjęcie Uchwały w sprawie zmiany wykorzystania śrdoków finansowych na działalnośc statutową w 2013 roku przyznanych uchwałą nr XXI/19/13 OSP Sobieszewo na sfinansowanie wykonania sztandaru w związku z jubileuszem 65-lecia powstania jednostki i przekazania tej kwoty na rzecz OSP Świbno nasfinansowanie organizacji Festynu Świbnieńskie Lato 2013. Referuje: Przewodniczący Rady Osiedla.
3. Podjęcie uchwały o zmianie uchwały nr XXII/21/2013 Rady Osiedla Wyspa Sobieszewska w sprawie uchwalenia regulaminu komisji Rady Osiedla Wyspa Sobieszewska. Referuje: Przewodniczący Zarządu.
4. Omówienie wniosków do Bazy POriorytetów Inwestycyjnych miasta Gdańska.
Referuje: Przewodniczący Zarzadu.
5. Zajęcie przez Radę stanoiwiska w sprawie nowego harmonogramu remontu mostu pontonowego przez Martwą Wisłę w Sobieszewie.
Referuje: Z-ca Przewodniczącego Zarządu.
6. Przedstawienie przez Zarząd Osiedla bieżących informacji.
7. Dyskusja, uwagi, zapytania i wnioski radnych w sprawach bieżących.
8. Zakończenie Sesji.

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

15 Responses to “XXVI Sesja Rady Osiedla Wyspa Sobieszewska w dniu 19.06.2013r.”

 • wyspiarz:

  Witam.

  1. Jak wygląda sprawa dokończenia budowy ścieżki pieszo-rowerowej (oraz oświetlenia ulicy) łączącej Sobieszewo i Świbno? Czy miasto ma przewidziane jakieś środki finansowe na ten cel? Jaki jest realny termin zakończenia inwestycji (o ile w ogóle będzie kontynuowana). Czy Rada podjęła jakieś działania w tej sprawie?

  2. Odnośnie wieży ciśnień i tarasu widokowego. Ze względu na przepisy taras ma być dostępny tylko dla zorganizowanych grup (czy dwie osoby to już zorganizowana grupa?) co oczywiście sprawi, że właściwie nie będzie dostępny dla mieszkańców jak i większości turystów. Ta wieża mogła stać się jedną z niewielu atrakcji turystycznych jakie mamy na Wyspie, ale w związku z powyższym, raczej tak nie będzie. Czy Rada, w miarę swoich możliwości, mogłaby zająć się tą sprawą?

  Oczywiście taras nie musiałby być dostępny codziennie przez 365 dni w roku, ale na przykład w weekendy (jeden dzień weekendu) od maja do września. Najważniejsze, żeby można było korzystać z tarasu bez większych przeszkód.

  Pozdrawiam

  • aplanowano a reszta później. Pozdrawiam. W.Sidorko.

  • Coś nie tak wyszło. Ścieżka jest w tzw. BPI bez tego nie ma szans wykonania żadnej inwestycji. Idzie w dobram kierunku. Wieża – niech powstanie tak jak chcieliśmy i jak przewiduje, to projekt. Myślę, że bedzie dobrze. Zapraszam na Sesję i dyżury. Można porozmawiac bezpośrednio i szerzej. Pozdrawiam, W.Sidorko

   • wyspiarz:

    Lista priorytetowych zadań zaprogramowanych w BPI (Bazie Priorytetów Inwestycyjnych) dla Wyspy Sobieszewskiej:
    -Trasa rowerowa wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego (kontynuacja – ok. 8,5km, w tym zrealizowano 2,405km) odc. od ul. Przegalińskiej do ul. Pohoreckiego – 7,3 mln zl
    -Przebudowa ul. Falowej z budową parkingu w Sobieszewie – 8 mln zł
    -Drogi dojazdowe do mostu w Przegalinie – 0,3 mln zł
    -Budowa mostu w Sobieszewie – 85 mln zł
    -Budowa przystani wodnych w Sobieszewie, Przegalinie i Reducie Płońskiej – 59 mln zł

    http://www.gdansk.pl/prasa,1060,25560.html – notka prasowa
    http://www.gdansk.pl/plik,46319.html – uchwała BPI

    • Witam. Widzę, że jesteś na bieżąco. Fajnie. Lubię gdy kogoś interesuje, co może się wydarzyc gdzie mieszka, co nam szykują i czy jest to zgodne z naszymi oczekiwaniami. Problem, to tylko kiedy? Potrzeb jest tak dużo, że zapiera dech.
     Cywilizacja jest nam potrzebna, tylko bez przesady. Uważam, że ludzie na Wyspę przyjeżdżają dla jej piękna i naturalności. Rzeczywiście potrzeba tylko trochę wygód.
     Takich jak np. inwestycje, które już są ujętew BPI i o które jeszcze Rada Osiedla wystapiła. O nich wkrótce. Pozdrawiam W. Sidorko.

     • wyspiarz:

      Ja również cieszę się, że mimo pewnych problemów strona nadal działa i dzięki niej możemy być na bieżąco ze sprawami Wyspy.
      Zgadzam się także z tym, że Wyspa nie potrzebuje wiele, bo sama w sobie jest miejscem niezwykłym. Aczkolwiek czasy mamy takie, że przeciętny turysta wybierając miejsce wypoczynku/wycieczki zwraca uwagę także na inne aspekty.
      Dlatego, w kontekście szeroko pojętego rozwoju Wyspy tak niezbędne wydają się być wymienione wyżej inwestycje (a przynajmniej część z nich). Ale o tym dobrze wiemy. Zasadnicze pytanie brzmi czy znajdą sie na nie pieniądze? No ale w tym przypadku musimy zdać się na łaskę „rządzących”.
      Pozdrawiam

 • TolerancyjnyInaczej:

  Z opisu punktów 3-7 wynika, że się mówiło, referowało i uchwalało. Nie wiadomo jednak o czym się mówiło i dyskutowało oraz co uchwalało. Bardzo proszę o odpowiedź czy możliwe jest zamieszczanie relacji audio z sesji Rady.

 • W związku z tym iż jest to program sesji, która ma się dopiero odbyc w dniu 19.06 br, zapraszam na godz. 18:00 na obrady, które są jawne i otwarte dla każdego
  Pozdrawiam Władysław Sidorko

  • TolerancyjnyInaczej:

   faktycznie – gapa ze mnie ;)
   Proszę jednak pomyśleć o prezentacji rezultatów sesji tak aby nie trzeba było się osobiście fatygować.

   • TolerancyjnyInaczej:

    Jednak lipa. Żadnych informacji na stronie

    • Witam. To nie lipa tylko zupełny brak czasu i małe problemy. Wszystko wkrótce. Rewelacji nie ma. Pozdrawiam, W.Sidorko

 • wyspiarz:

  Zabrzmiało groźnie.
  Pewnie jak zwykle to samo… brak funduszy, itp. itd.
  Czekamy na szczegóły.
  Pozdrawiam

 • tom tom:

  lipa bo lipiec, ta ta ” a u nas w Gdyni to byłoby nie do pomyślenia” zapisz się do Rady to będziesz mógł być adminem i wtedy na pewno będzie super i lipy nie będzie, wszyscy mądrzy na drugim końcu kabla, ale jak przychodzą wybory to wszyscy głowy w piach i chętnych nie ma, to wstyd, że trzeba chodzić po domach i prosić , żeby ktoś chciał kandydować. Niestety na Wyspie od wielu wielu lat ludzie są anty aktywni, jadą rano do pracy do gdańska, wracają wieczorem, więc jedyne na co mają ochotę to pokomentować i na tym koniec, a szkoda, bo w innych dzielniach jet trochę inaczej. Nawet lokalni przedsiębiorcy jedyne co zdołali wspólnie zrobić to zebrać 30 pieczątek na kartce i wysłać do urzędu wyrazy żalu , że most w remoncie latem, cieniasy

 • No cóż Gdynia to Gdynia. A u nas? Jest jak piszesz. Wiem coś na ten temat, gdyż od lat próbuję coś zdziałac lecz nie wszystko wychodzi. Nieje jest to takie proste, jak by się chciało. Najlepiej tylko i wyłącznie – narzekac i krytykowac, to praktycznie nic nie kosztuje a ile satysfakcji?
  Pozdrawiam i zachęcam do działania, mimo wszystko.

 • Czekam…. i nic. Chyba weekend?? Dobreeejj pogody. Może za tydzień, po Festynie będzie ciekawiej. A propos Festynu. Fajnie, że chce się im organizowac; i to przez tyle lat. Półmaraton w Sobieszewie też był arcy ciekawy. Reaktywowany po 10 latach przerwy. Ponad 400 BIEGACZY, z zewnątrz. Czy to do nas, mieszkańców dociera? Za co nas i NASZĄ Wyspę lubią? A jakie zainteresowanie? Szkoda mówic Cóż, duuuużo przed nami.