Archiwum

Ścieżka pieszo-rowerowa na Wyspie odpowiedź Urzędu na zapytanie Radnej

Poniżej przedstawiamy wyciąg z rejestru zapytań Radnych Miasta Gdańska kierowanych do Urzędu Miejskiego, dotyczący zapytania radnej  Beaty Dunajewskiej-Daszczyńskiej w sprawie połączenia ciągiem pieszo-rowerowym Sobieszewa i Świbna:

38/14 Beata Dunajewska-Daszczyńska harmonogramu prac dot. połączenia  ciągiem pieszo – rowerowym Sobieszewa i Świbna 24.07.14 7.08.14 Zgodnie z ustaleniami ze spotkania na temat wyboru trasy rowerowej do realizacji na Wyspie Sobieszewskiej, priorytetem jest realizacja trasy rowerowej wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego. W dniu 29 lipca nastąpiło otwarcie ofert na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego: Droga rowerowa wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego w Gdańsku – Sobieszewie. Termin realizacji zamówienia upływa 31.05.2015 r. W sierpniu 2015 r. planowane jest pozyskanie pozwolenia na budowę. Roboty budowlane mają zakończyć się w marcu 2016 r. Zgodnie z ustaleniami ze spotkania przy udziale Rady Osiedla Wyspy Sobieszewskiej, pierwszeństwo w realizacji dróg rowerowych mają zadania zawarte w Programie STER. Trasa rowerowa na nieczynnym kolektorze nie została ujęta w ww. Programie. Z uwagi na powyższe oraz brak środków finansowych, trasa w najbliższym czasie nie będzie realizowana.
Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

2 Responses to “Ścieżka pieszo-rowerowa na Wyspie odpowiedź Urzędu na zapytanie Radnej”

  • TolerancyjnyInaczej:

    Szanowni Państwo,
    znak strefy ograniczonej prędkości pojawia się i znika na dojeździe ze Świbna do Sobieszewa. Wydaje się, że te znaki komuś przeszkadzają. Proponuję, aby te znaki wymalować wprost na jezdni. Będzie to miało dodatkowo ten walor, oprócz wyeliminowania problemów z kradzieżą, że będą one lepiej widoczne dla kierowców. Obecnie są umieszczone w takich miejscach, że kierowca zwykle jest zabsorbowany innymi elementami ruchu i trudno mu zauważyć tak niewielkie znaki..

  • admin:

    Dzień Dobry,
    Uwaga słuszna. Ustawienie przez ZDiZ znaków ograniczenia ruchu od początku budzi również moje wątpliwości. Od Świbna – znak za blisko skrzyżowania z ul. Przegalińską – powinien być ustawiony przed skrzyżowaniem w rejonie ul.Kanałowej i powtórzony za ul.Przegalińską, przy zjeździe z mostu znak mało widoczny, ponadto kierowca w tym miejscu musi zwracać uwagę na wiele innych ważniejszych problemów a od strony Górek Wschodnich?; o ograniczeniu prędkości przez centrum Sobieszewa nie ma żadnej informacji. Brak konsekwencji. Znaki i słupki nie są kradzione – leżą wyrwane na poboczu. Oznakowanie aby obowiązywało musi być pionowe. Problem zgłosimy.