Archiwum

Wybory do Rady Dzielnicy już 24 marca !!!

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

19 Responses to “Wybory do Rady Dzielnicy już 24 marca !!!”

 • Zarejestrowani kandydaci na Radnych naszej Wyspy – Wybory 24. marca ;)

  WYSPA SOBIESZEWSKA (25 kandydatów/15 mandatów)

  1 KRZYSZTOF WOJCIECH CHYLIŃSKI
  2 MARIOLA EWA CIECHAŃSKA
  3 MACIEJ KRZYSZTOF DAMIĘCKI
  4 ADAM DĄBROWSKI
  5 MAREK WIESŁAW GOŁASZEWSKI
  6 KRYSTIAN BARTOSZ KARPYZA
  7 MIECZYSŁAW STANISŁAW KAWCZYŃSKI
  8 EUGENIUSZ STANISŁAW KOCOŃ
  9 PRZEMYSŁAW PIOTR KORZENIOWSKI
  10 TADEUSZ MICHALSKI
  11 ZDZISŁAW NOWACKI
  12 RYSZARD NOWAK
  13 JERZY PETRYCZKO
  14 MAŁGORZATA MARIA PIĄTKOWSKA
  15 MARIUSZ PIEC
  16 JAKUB KAROL PRZANOWSKI
  17 AGNIESZKA SCHACHTA
  18 WŁADYSŁAW SIDORKO
  19 RADOSŁAW KAZIMIERZ SMILGIN
  20 RAFAŁ GRZEGORZ TOMCZYK
  21 ARTUR TRZECIAK
  22 DARIUSZ KRZYSZTOF TYMIŃSKI
  23 KRZYSZTOF STEFAN WĄSOWSKI
  24 BARBARA WIETRZYŃSKA
  25 MARCIN KAROL WOJNECKI

  vs obecny skład Rady:

  1. Mariola Ciechańska
  2. Marek Cierpioł
  3 . Maciej Damięcki
  4. Adam Dąbrowski
  5. Marek Gołaszewski
  6 . Maciej Grygiel
  7. Przemysław Korzeniowski
  8. Tadeusz Michalski
  9. Ryszard Nowak
  10. Agnieszka Schachta
  11. Władysław Sidorko
  12. Dariusz Tymiński
  13. Krzysztof Wąsowski
  14. Barbara Wietrzyńska
  15. Marcin Wojnecki

  Dane osobowe publiczne… dwie osoby z obecnej Rady nie zabiegają o reelekcję ;)

 • Tolin:

  Dobrze się zapowiada, bo kandydatów wreszcie chyba nie trzeba było brać z łapanki.
  Zobaczymy jak z frekwencją. Ale może jak jest więcej kandydatów, to przynajmniej więcej rodzin pójdzie do głosowania ;)

 • Generalnie w Gdańsku nastąpiło jakieś przebudzenie demokracji – może to wynik radykalizacji społeczeństwa ? W Pieckach_Migowie blisko 50 kandydatów a i w innych dzielnicach jest podobnie ;)

  PS: w sobotę o 3.55 powiało 80,3 km/h z kier. SW – a groźnie miało być tylko na wybrzeżu od Niemiec do powiatu słupskiego… kliknij mój nick ;)

 • Tolin:

  Brawo radni i brawo mieszkańcy. Bardzo wzrosła frekwencja od ostatnich wyborów do rady dzielnicy! Niektórzy kandydaci chodzili po domach i zachęcali, myślę, że to też miało wpływ. Dziękuję również tym co kandydowali, a nie dostali się do Rady. Dzięki wam na pewno część osób też się zmobilizowała. Mam nadzieję że kiedyś dobijemy do 50%, a może do 70. Trzeba nad tym pracować! Jesteśmy małą wspólnotą i powinniśmy lepiej się dogadywać i wspierać. Kilka innych małych wspólnot również osiągnęło piękne wyniki. Walczmy o większe prawa dla Wyspy o większą samorządność! Takie półmilonowe miasta jak Gdańsk, powinny przekazywać więcej kompetencji do dzielnic.

 • admin.:

  Jak widać powoli ale skutecznie przerabiamy lekcje demokracji, konsolidacji i integracji. Ważne, że potrzebę włączania się w te żmudne ale niezbędne procesy dostrzega coraz więcej mieszkańców, w tym ludzi młodych i w wieku średnim. Na FB osobiście dziękowałem mieszkańcom za uczestnictwo, gratulowałem wybranym radnym. Podziękowałem również kandydatom na radnych, którzy nie zostali wybrani ale właśnie ich wola udziału w kampanii wyborczej pociągnęła innych do czynnego udziału w samych wyborach. Na rzecz lokalnej społeczności można też dużo zdziałać nie będąc radnym i myślę, że podejmą się takiej pracy właśnie kandydaci, którzy wprawdzie nie uzyskali wymaganej liczby głosów ale może połknęli bakcyla działacza społecznego.
  Ta kampania wyborcza była zupełnie inna jak wszystkie poprzednie.
  Jeśli chodzi o kompetencje Rad Dzielnic i tu już zapoczątkowane zostały zmiany. Mają dużo większy budżet (oczywiście nie rewelacyjny ale jednak). W ramach Rady Miasta Gdańska powołano komisję ds reorganizacji i zmiany uprawnień rad. W jej skład wchodzą radni miejscy wywodzący się z rad dzielnicowych, to, tak uważam, jest istotne.

 • mistrz:

  Gratulacje dla radnych. Miło również, że jest coraz większe zaangażowanie mieszkańców.

  Zauważyłem dzisiaj, że DRMG ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji dla oświetlenia fragmentu ulicy Tęczowej od Jodowej do kawałek przed Sobieszewską. Zastanawia mnie tylko czemu nie projektuje się oświetlenia na całym brakującym odcinku Tęczowej (do Nadwiślańskiej). Wydaje mi się, że nikt z Miasta tego z RDWS nie konsultował, a Inżynier bez zastanowienia maznął kreskę na mapce, i już załatwione.
  Moje pytanie, a i zarazem prośba, czy jest szansa, aby Rada zwróciła się do DRMG z prośbą o rozszerzenie zakresu opracowania o odcinek Sobieszewska – Nadwiślańska ?
  Nie bardzo rozumiem gdzie sens gdzie logika, przecież koszt dokumentacji wiele by się nie zwiększył (jedno pozwolenie, uzgodnienia itd.). A tak to do tematu oświetlenia odcinka między Sobieszewską a Nadwiślańską znowu trzeba będzie wrócić, a jak wrócić to ponownie przetarg, projekt, uzgodnienia, a to przecież kosztuje. I jaka to oszczędność ?

  • Korsarz:

   Zasadnicze pytanie czy w urzędach przejmują się takimi sprawami jak oszczędność. szczególnie jak się wydaje nie swoje pieniądze…
   Poza tym na dwóch przetargach można dwa razy zarobić…

   A co do przetargów to powinni ogłosić przetarg na całkowity remont ulicy Turystycznej na odcinku budowanej ścieżki pieszo-rowerowej (szumnie nazywanej „autostradą rowerową”). Widziałem, że zaznaczyli tam miejsca do naprawy ale to tylko pudrowanie trupa. Pas w stronę Świbna powinien zostać całkowicie odnowiony.

   • Popieram to co piszesz. Przyglądam się szczególnie temu paskowi z kamyczkami i nie mogę wyjść z podziwu. To jest podobno odwodnienie ;) jezdni po to aby przy jej spadzie w kier. tzw drogi rowerowej woda nie dostawała sie na tą drogę rowerową.

    Ale gdy nie będzie twardego/sztywnego zakończenia jezdni (tego w kier. Świbna) np wtopiony kraweżnik – tak preferowany obecnie przez magistrat – to dojdzie tam to wypadku a przunajmniej do rozjechania krawędzi asfaltu i rozsypania kamyczków po całym terenie.

    Ten ruchomy pasek kamyczków to zdradliwe pobocze dla kierowców. Na tym odcinku będą rozwijane kosmiczne prędkości…

   • … edycja odnoście „kamyczków” na poboczu Turystycznej/Boguckiego – dowiedziałem się dzisiaj, że w miejscu pasa „kamyczków” położone mają być korytka z tworzywa sztucznego i trochę mi ulżyło ;)

   • mistrz:

    Zgadza się cała ulica powinna być wyremontowana na wspomnianym odcinku. Ale jak poleją tylko dywanik, a nie wstawią obrzeży (krawężników) to dalej będziemy mieli problem z uciekającą krawędzią jezdni.
    Tematów drogowych dla Rady w dalszym ciągu jest sporo. Myślę, że w tej kadencji priorytetem drogowym powinna być ulica Wiosłowa.

    • admin.:

     Rady Dzielnicy poprzednich kadencji przekazały już do Bazy Priorytetów Inwestycyjnych miasta Gdańska wnioski na modernizacje praktycznie wszystkich ulic z terenu Wyspy Sobieszewskiej. Już tam się znajdują i wszystkie najważniejsze zostały już zakwalifikowane pozytywnie. To jest warunek aby mogły być poddane procedurom ujęcia w planach rzeczowo-finansowych miasta, czyli budżecie. Teraz trzeba właśnie tego pilnować, lobbować itd. Wszystko wskazuje na to, że modernizacji doczeka się właśnie wymieniona ul. Wiosłowa.

 • Jeśli chodzi o oświetlenia uliczek na Wyspie to specjalistą od tych tematów w nowej kadencji naszej Rady jest p. Artur Trzeciak. Takie deklaracje ma na ulotce przedwyborczej ;) … a jest czwarty od góry na liście pod względem zdobycia ilości głosów – więc mandat zaufania ma mocny ;)

  PS: zazwyczaj wybrani największę ilością głosów Posłowie, Senatorowie czy Radni pełnią eksponowane stanowiska w organizacji. Czy w obecnej sytuacji również będzie to miało miejsce na Wyspie ? Pierwsze miejsce na liście powyborczej naszej Wyspy to 162 głosy drugie 71, trzecie 64, czwarte 60 a piąte 53 itd…

  • admin.:

   Jeśli chodzi o oświetlenie ulic na Wyspie Sobieszewskiej, to sprawa wygląda analogicznie jak w przypadku modernizacji dróg. Realizacja postępuje, chociaż, jak na nasze oczekiwania bardzo powoli. Myślę jednak, że możliwości przyspieszenia terminów są małe. W ostatnich latach oświetlone zostały ulice: Przegalińska, Jodowa, Kolonijna, Iłowa. Pomijam tzw. ul. Nową Turystyczną, bo ten temat to poza Radą.
   Oświetlony został trakt spacerowy wzdłuż Martwej Wisły od ul. Iłowej do mostu, planowany jest kolejny odcinek od mostu do ul. Kolonijnej.
   ad. ps Rychu.
   Moje wieloletnie doświadczenie pracy społecznej na Wyspie wskazuje, że statystyki nie zawsze idą w parze z zaangażowaniem i cierpliwym, mozolnym dążeniem do celu. Może to już przeszłość? Czas pokaże. Kilka osób dostało duży, mobilizujący kredyt zaufania.

   • Rychu:

    do @admnin
    Myślę – tzn chciałbym ;) aby na czele Zarządu stała osoba z poprzedniej Rady – nie ma co tutaj eksperymentować ;) – wiadomo kto … powinien być tą osobą ;) aby kontynuowac rozpoczętych wiele wątków.

    Jak widzę coroczną organizację tzw Świbnieńskiego Lata i rozdawanie alkoholu/zgrzewek piwa w nagrodę za zajęcie któregoś tam miejsca w konkursie piłki nożnej osobom bardzo, bardzo młodym… to nawet moja 8-letnia wnuczka zauważyła, że coś tutaj jest nie tak – myślę że przesłanie będzie zrozumiałe ;)

    • Tolin:

     Miałem podobne przemyślenia. Jak ktoś nie pamięta klimaciku to trzeba sobie powachlować na forum starsze> starsze> aż się doleci prawie do początku i można poczytać jaka była jatka. Ludzie się zmieniają, Rada też ma inny skład, jestem dobrych myśli. Mam nadzieję, że te 18 PLN na mieszkańca nie zostanie wydane niezgodnie z prawem, bo takie zarzuty też padały. Zawsze twierdziłem, że wybierani są emanacją wyborców, a nie na odwrót. No cóż nie ma co się obrażać, na radnych, są reprezentantami naszej społeczności i zapewne chcą ją godnie reprezentować. Dajmy szansę każdemu wyciągnąć wnioski z poprzednich doświadczeń. Myślę, że spory w „starym” stylu już nie wrócą, a jak się pojawią to tylko na poziomie merytorycznym, bo bez sporu, takiego dobrego, nic konstruktywnego też nie wyjdzie.

 • Rychu:

  Skoro padały nie tak dawno temu deklaracje ze strony Rady, że nasze wystąpienia na tym „mini Forum” Rada bierze pod uwage w procesie zarządzania – to chciałbym zachęcić do zainteresowania się naszą chlubą jaką jest Ptasi Raj. Tak walczyliśmy i pewnie nadal będziemy walczyć o pełny dostęp do grobli end-to-end. Tam przyjeżdża setki turystów i mieszkanców już obecnie każdego dnia.

  Wczorajszy spacer do i po grobli napawa przerażeniem. „Miliony” sztuk śmieci, worki foliowe wiszą na drzewach i krzakach, opakowania po płynach wszelkiego rodzaju, obudowy lodówek, opony, obudowy telewizorów, lalki plastiki wszelkiej maści – innymi słowy wszystko co pływa i zdołało w to miejsce dopłynąć z Zatoki w czasie cofek – trudno wymienić co tam leży i wisi na krzewach.

  To cudo leży na odcinku od Restauracji Ptasi Raj do kamiennej grobli od strony Wisły Śmiałej – to w sumie kilkaset metrów nabrzeża Śmiałej Wisły. Ale takie enklawy śmieci również istnieją po drugiej stronie grobli na początku kamiennej grobli w zakolu – na styku z trzciną.

  Widać jak wysoki był stan wody po utworzonych ze śmieci i suchego drewna – które zatrzymały się na i przed groblą.

  Zgłosiłem to do Centrum Kontaktów z Mieszkańcami. Ale jak życie znam to nie wystarczy. W ub. roku doprowadziłem, że ZDiZ uprzątnął setki butelek i plastyków na ul. Przegalińskiej. Zaraz po wypalaniu trawy – interweniowałem aby służby zrobiły fotki tego co tam po wypaleniu się pojawiało i szły zlecenia do uprzątnięcia tego. Niestety sporo jeszcze tego zostało. Ale ZDiZ ogłosił, że zostało uprzątnięte.

  Reasumując, chciałbym nieśmiało zachęcić Radę aby po ukonstytuowaniu się jej struktur – albo wcześniej – odbyć sesję w terenie właśnie przy grobli Ptasiego Raju. Napewno zrobi tamten widok na Was wrażenie. ;)

  Trzeba się spieszyć bo po fali ciepła wszystko pozostanie w odrastających trawach, trzcinach i krzewach ;)

 • На данном сайте подобраны топовые продавцы брендовых магазинов на алиэкспресс.
  Здесь будут представлены разделы которые продают оригинальную продукцию на aliexpress.

  Покупайте у доверенных поставщиков у которых хорошие отзывы и оценки.
  Если кому-то интересно https://partnerkalab.ru/jelektronika/ – смотрите тут…