Archiwum

Zapraszamy do udziału w Grand Prix Dzielnic

Dzielnice na start !

Już siódmy rok z rzędu Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Rady Dzielnic Miasta Gdańska zapraszają na rodzinne biegi, które odbywają się na terenie Gdańska. Tegoroczny cykl to kolejna dawka, kilkanaście biegów oraz atrakcje dla mieszkańców Gdańska i okolic. Zapisy są już aktywne na stronie www.bieginadzielnicach.pl !

„Na cały cykl 2019 składać się będą cztery etapy, w czterech pięknych dzielnicach Gdańska. Rozgrywki rozpoczną się na Przymorzu Wielkim, gdzie 12 maja w Parku Reagana wystartuje biegowy cykl. Tydzień później 18 maja w Parku im. Jana Pawła II odbędzie się etap Zaspa Młyniec oraz nieodłączny akcent Święto Zaspy. Trzeci etap – 23 czerwca, jest powrotem do rozgrywanym przed laty GP na Strzyży. Będzie to biegowe wyzwanie inaugurujący wakacyjny sezon. Po wakacyjnej przerwie odbędzie się zarówno etap jak i finał cyklu zaplanowany na 15 września na dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce. Organizatorzy uznali, że Park Oruński będzie najlepszym miejscem na zakończenie całego cyklu. Cztery etapy to cztery pamiątkowe medale wykonane z drewna, które złożone w całość ukażą Gdańskiego lwa.” – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

Kategorie oraz orientacyjne dystanse:

 • Bieg Brzdąca – kategoria rocznik 2019-2015  (K – M) – 200 m
 • Bieg Malucha – kategoria rocznik 2014 -2013 (K – M) – 200 m
 • Bieg Dzieci Młodszych – kategoria rocznik 2012-2010 (K – M) – 600 m
 • Bieg Dzieci Starszych – kategoria rocznik 2009 -2007 (K – M) – 600 – 800 m
 • Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.: – kategoria rocznik 2006 – 2003 (K – M) – 1km – 1,5km
 • Bieg Główny – 5 km

Opłata wpisowa /dotyczy tylko biegu głównego/ za jeden etap wynosi 15 zł (Pakiet Basic) oraz 35 zł w przypadku pakietu z koszulką. Każdy zawodnik otrzymuje medal, wodę NATA,  produkt Sonko oraz pakiet sponsorski.  Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet Basic otrzymują bezpłatnie. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 30 zł oraz 50zł (Pakiet z koszulką).

„Wszystkie 9 biegów dziecięcych i młodzieżowych pozostają bezpłatne. Dla nas jako organizatorów   najważniejsze jest, by najmłodsze pokolenie miało bezpłatny dostęp do aktywności fizycznej, zabawy i sportowej rywalizacji. Warto zauważyć, że każda złotówka przekazana przez uczestników Biegu Głównego wspiera właśnie ten cel.” – mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019

We wszystkich biegach i kategoriach prowadzone będą klasyfikacje cyklu. Na koniec cyklu, we wrześniu, najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani pucharami i nagrodami.

„Klasyfikacja Generalna pozostaje bez zmian. Klasyfikowane są osoby, które wystąpią w 3 z 4 etapów. Punkty sumowane są z 3 najlepszych biegów.” -mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019

„Oprócz sportowej rywalizacji Biegowe GP Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie” – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

Zapisy wystartowały w marcu, a wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona

Etapy Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019

 1. GP Przymorze Wielkie – (Park im. R. Reagana)– 12.05.2019 r. (niedziela)
 2. GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy – ( Park im. Jana Pawła II )– 18.05.2019 r. (sobota)
 3. GP Strzyża  – (ulice dzielnicy)– 23.06.2019 r. (niedziela)
 4. GP Orunia – św. Wojciech – Lipce – ( Park Oruński)– 15.09.2019 r. (niedziela)

 

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

2 Responses to “Zapraszamy do udziału w Grand Prix Dzielnic”

 • Korsarz:

  Szkoda, że nie ma dzielnicy Wyspa Sobieszewska…

  Może warto pomyśleć o jakiej imprezie biegowej na Wyspie (wiem, jest Grand Prix Trójmiasta, przynajmniej na chwilę obecną). Np. powrócić do Półmaratonu Wyspy Sobieszewskiej – w przyszłym roku przypada 125-lecie powstania Wyspy – byłaby to dobra okazja do zorganizowania takiego biegu.

  Oczywiście najpierw musieliby się znaleźć chętni do organizacji imprezy, a z tym pewnie jest największy problem…

  • admin:

   Na pewno trochę żal, że Wyspa nie włączyła się w cykl imprez dzielnicowych. Oczywiście to sprawa braku chętnych do podjęcia trudu organizacji. Jest jednak szansa. W obecnej Radzie Dzielnicy powołana została Komisja Sportu i Turystyki. Są więc zainteresowani organizacją imprez.