Archiwum

PREMIERA najnowszej książki Waldemara Nocnego pt. „Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej”.

Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów” zaprasza w najbliższą sobotę 23.04. na godz. 16.00 do Galerii Wyspy Skarbów GAK na


PREMIERĘ najnowszej książki Waldemara Nocnego pt. „Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej”.

 

Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej
WALDEMAR NOCNY

Premiera książki

23.04.2022 /sobota/ godz. 16:00
Miejsce: Wyspa Skarbów GAK

Wstęp Wolny

Wydarzenie również transmitowane live na portalu FB/Wyspa Skarbów GAK

Waldemar Nocny w swojej najnowszej książce przedstawia wybrzeże Mierzei Wiślanej jako cenne przyrodniczo i rekreacyjnie tereny północnej Polski, mające kilkusetletnią historię osadnictwa, walki człowieka z przyrodą, głównie z morzem i piaskami wydm, poszukiwaczami bursztynu… Autor odsłania mało znane fakty z działalności strefy nadgranicznej, ochronę wybrzeża przez Morską Milicję Obywatelską i Wojska Ochrony Pogranicza.

Waldemar Nocny –  historyk, pedagog, pisarz i urzędnik samorządowy. Urodził się w Gdańsku, w części, która do dnia dzisiejszego zachowała swój naturalny charakter – między dwoma odnogami ujścia rzeki Wisły – Wyspie Sobieszewskiej, w środowisku ludzi przybyłych z różnych stron Polski. Autor szeregu publikacji na temat poszczególnych dzielnic miasta Gdańska Brzeźno, Nowy Port, Stogi, Wyspa Sobieszewska, Jelitkowo, Letnica oraz Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej i Trzecie ujście Wisły, Katastrofa. Ujście Wisły w czasach Przełomu oraz zbioru opowiadań Trzynasty kilometr i powieści Reguła trzech, Do wkrótce, Kobiety, Wyspa Wspomnień.

 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3,Gdańsk-Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl
Facebook Wyspy Skarbów GAK
Facebook Izby Pamięci Wincentego Pola
Instagram Wyspy Skarbów GAK
Youtube Wyspy Skarbów GAK
Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

Comments are closed.