Archiwum

Zapraszamy na Pchli Targ na Wyspie 30 lipca od godz. 9:00 Plac Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej

Co zrobić z wciąż dobrymi, ale już nie używanymi książkami, ubraniami, domowymi dekoracjami i bibelotami, a także przetworami czy nadmiarem owoców i warzyw z ogródka?

Rozwiązaniem jest prosta i bardzo lokalna formuła Pchlego Targu!

Rada Dzielnicy Wyspa Sobieszewska zaprasza wszystkich mieszkańców do wystawienia swoich propozycji i zakupów „z drugiej ręki”.

Pchli Targ na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się w niedzielę 30 lipca w godz. 9.00 – 12.00 na Placu Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej przy ul. Turystycznej 1.

Udział w Pchlim Targu jest bezpłatny dla wystawców. Nie trzeba też się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść ze swoimi propozycjami – wszelkimi drobnymi (lub większymi) przedmiotami w dobrym stanie. Znajdzie się tu miejsce dla książek, ubrań, sprzętów domowych i mebli, dekoracji, płyt, rękodzieła, wyrobów artystycznych, akcesoriów sportowych, zabawek, roślin czy przetworów lub owoców i warzyw, których mamy za dużo.

- Celem Pchlego Targu jest spotkanie mieszkańców Wyspy oraz okolicznych miejscowości. Oczywiście goście z innych części miasta są również mile widziani! Przy okazji, w duchu recyklingu i drugiego życia sprzedajemy rzeczy używane lub niepotrzebne, które przydadzą się lub po prostu sprawią radość kolejnym osobom – mówi Radek Smilgin, radny dzielnicy Wyspa Sobieszewska, inicjator akcji.

Wyprzedaż ma charakter indywidualny i sprzedawać można wyłącznie swoje używane przedmioty. Stoiska (o wymiarach 2×2 m) stworzone będą tylko na terenie Placu Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej i mają nie utrudniać ruchu na chodniku lub ulicy. Sprzedawane przedmioty nie są opodatkowane, jeśli znajdują się posiadaniu danej osoby co najmniej od pół roku i zysk z ich sprzedaży nie przekroczy 1000 zł.

Szczegółowy regulamin Pchlego Targu znajduje się na stronie: https://gdanskwyspasobieszewska.pl/pl/.

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

Comments are closed.