Archiwum

Głosowanie na projekt zbiornika wieżowego na Wyspie Sobieszewskiej

projekt_Na Wyspie Sobieszewskiej powstanie zbiornik wieżowy z tarasem widokowym. Na jeden z trzech projektów będzie można głosować przez stronę internetową www.giwk.pl od 16 do 23 czerwca.

Zbiornik wieżowy powstanie w ramach inwestycji Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego „Włączenie Wyspy Sobieszewskiej i Płoni Wielkiej do gdańskiego systemu wodociągowego”, którego realizacja rozpocznie się w IV kwartale 2011 roku. Po zakończeniu prac woda pitna na Wyspę Sobieszewską i Płonię Wielką będzie dostarczana z ujęcia Lipce, zmodernizowanego w ramach Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego. Obecnie mieszkańcy są zaopatrywani z ujęć lokalnych Sobieszewo i Świbno oraz Pleniowo, które charakteryzują się podwyższoną zawartością fluorków, azotu amonowego oraz siarkowodoru. Inwestycja na Wyspie Sobieszewskiej została podzielona na dwa etapy:

  • Budowa magistrali wodociągowej o dł. ok. 7 km dostarczającej wodę o wymaganych parametrach jakościowych z gdańskiego systemu wodociągowego. Magistrala będzie przebiegała w ulicach: Przełom, Nadwiślańska, Księżycowa, Lazurowa. Woda dostarczana będzie do wieżowego zbiornika wody. Planowany termin realizacji inwestycji IV kw. 2011 – IV kw. 2013 r.
  • Budowa wieżowego zbiornika wody u zbiegu ulicy Lazurowej oraz Turystycznej w Gdańsku. Zbiornik wieżowy ma za zadanie gromadzenie wody – zapewnienie rezerwy, w przypadku zwiększonego zużycia i zapewnienie odpowiedniego ciśnienia oraz zachowania ciągłości procesów technologicznych w przypadku awarii wodociągu, będzie także pełnił funkcję zbiornika przeciwpożarowego. Na szczycie zbiornika wieżowego zlokalizowany zostanie taras widokowy z pełną panoramą, dostępny dla zorganizowanych grup osób. Planowany termin realizacji inwestycji 2013 r. – 2014 r.

Przewidywany koszt całej inwestycji, realizowanej w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II to 17,5 mln PLN.

 

Na jeden z trzech projektów zbiornika wieżowego będzie można również zagłosować podczas spotkania prezydenta Gdańska z mieszkańcami Wyspy Sobieszewskiej, które odbędzie się 16 czerwca.


Biuro Prasowe

GIWK Sp. z o.o.

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

3 Responses to “Głosowanie na projekt zbiornika wieżowego na Wyspie Sobieszewskiej”

  • Jack:

    Miasto jak zwykle chce nas uszczęśliwić na siłę. Wystarczy oczyścić i pogłębić nasze ujęcie i będziemy mieć jedną z najlepszych wód w Polsce. Ale oczywiście syf płynie do nas z każdej strony więc dlaczego nie z kranu?

  • Jack:

    Z tego co mi wiadomo kilka lat temu bursztyniarze naruszyli nasze ujecie wody i w tej chwili jest ono płytsze niż kiedyś. Wcześniej mieliśmy bardzo dobrą wodę. Pewnie aby to sprawdzić trzeba by przeprowadzić jakieś badania. Nie będę tu się spierał bo nie o to chodzi.
    Tak przy okazji czy mamy jakiś wpływ na ścieki które co noc są spuszczane w Pleniewie do Wisły? Jest to jakiś podobno „AWARYJNY” zrzut ścieków. Tylko czy co noc w oczyszczalni jest awaria? Pomijam działania kłusowników ale niektórych gatunków ryb, które co roku wchodziły z morza na tarło do Wisy po prostu nie ma. Pozdrawiam