Archiwum

Uwaga!!! Most pontonowy w Sobieszowie zamknięty 15-18 grudnia!!!

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje że:

Od najbliższego piątku (15.12.2017) od godz. 18:00,  do poniedziałku (18.12.2017 r), do godziny 4:00, planowane jest zamknięcie mostu pontonowego łączącego Wiślinkę z Wyspą Sobieszewską. W tym czasie nie będzie możliwości korzystania z mostu pontonowego przez pojazdy, natomiast ruch pieszy zostanie dopuszczony. W związku z powyższym wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych obsługujących Wyspę Sobieszewską (szczegóły na stronie www.ztm.gda.pl ). Uruchomione zostaną linie zastępcze 912 i 986 , które na Wyspę będą wjeżdżać od strony objazdem przez Przegalinę.

Całkowite zamknięcie przejazdu przez most pontonowy spowodowane jest koniecznością wykonania m.in. rozbiórki istniejącej drogi, nasypów dla najazdu na nowy most, a także ułożenia warstw podbudowy oraz nawierzchni asfaltowej najazdu. Z uwagi na planowany zakres robót, z przyczyn technologicznych nie ma możliwości okresowego udostępnienia przejazdu przez most pontonowy. Dodatkowo planowane na 15-18 grudnia roboty muszą być realizowane przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Z uwagi na ograniczoną działalność wytwórni mas bitumicznych w okresie zimowym, termin wprowadzenia planowanej zmiany w organizacji ruchu nie może ulec przesunięciu. Wytwórnie mas bitumicznych w okresie świątecznym i poświątecznym mają przerwę technologiczną, a ponowne uruchomienie produkcji uzależnione jest od warunków atmosferycznych i może nastąpić jedynie przy plusowych temperaturach.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy prowadzonych robót!

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

10 Responses to “Uwaga!!! Most pontonowy w Sobieszowie zamknięty 15-18 grudnia!!!”

 • Tolin:

  Byłoby dużo łatwiej, gdyby ktoś przed budową mostu zaplanował nowy przebieg Urwistej oraz Akwenowej i dokonał modernizacji. Przecież to chyba było oczywiste, że kiedyś nastąpi takie wyłączenie. Podobnie będzie w sytuacjach awaryjnych. Przecież promu już nie będzie. Życzę dużo zdrowia mieszkańcom przy mijankach z autobusami. Jeszcze ciekawiej będzie jak mijać się będą dwa autobusy – najlepiej przegubowe.

 • … a szczypiornistki Vistalu Gdynia mają się dobrze – są widać właściwie sponsorowane przez swojego mocodawcę a „zaaresztowane” przęsło mostu w Sobieszewie nie przeszkadza im najwyraźniej w planach na 2018 rok ;)

  https://sport.trojmiasto.pl/Vistal-Gdynia-przeklada-mecze-w-Superlidze-przez-Puchar-EHF-Vistal-Gdynia-n119533.html

 • Projekt Vistula_faza realizacji. DRMG buduje wydała Ogłoszenie o zamówieniu 634118-N-2017 z dnia: 2017-12-19 na: Budowa ciągu pieszego z oświetleniem wzdłuż Martwej Wisły w Gdańsku Sobieszewie. Może cieszyć bardzo dokładnie opisany zakres prac do wykonania ;)

 • admin:

  Zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego projekt „Vistula” dotyczy odcinka nabrzeża od mostu pontonowego do ul.Kolonijnej.
  DRMG ogłosiła przetarg na zagospodarowanie nabrzeża od mostu do ul. Iłowej.
  Ta inwestycja, o którą Rada Dzielnicy zabiega od wielu lat, ma być realizowana z budżetu miasta.
  Jedno jest wspólne – zakres rzeczowy prac.

  • Rychu:

   … czytając Ogłoszenie DRMG zastanawiałem się skąd wziął się tak długi odcinek nabrzeża objętego inwestycją po jednej stronie mostu (910m gdzie mają powstać latarnie uliczne ) – teraz się wyjaśniło ;)

 • Zmiana organizacji ruchu na ul. Nadwiślańskiej_od g.16.00 (piątek) 22 XII’17 do 16 III’18
  W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Budowa mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie” w piątek, 22 grudnia nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Nadwiślańskiej. Zmiany obowiązywać będą do połowy marca 2018r.

  http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Zmiana-organizacji-ruchu-na-ul-Nadwislanskiej,a,97026

 • Korsarz:

  Oficjalne zawiadomienie o unieważnieniu przetargu na budowę ścieżki rowerowej na Wyspie:

  DRMG zawiadamia o unieważnieniu postępowania…
  Oferta z najniższą ceną w wysokości 14 312 756,57 zł. brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 10 700 000,00 zł. brutto, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny oferty.

  http://www.drmg.gdansk.pl/pokaz_ogloszenie.php?ogloszenie_id=5116

 • … smutne to :( Magistrat sprowadzi nam na Wyspę w sierpniu 2018 kilkadziesiąt tysięcy gości skumulowanych w okresie kilkudniowym na te szczere pola bez infrastruktury i bez bezpiecznego dojazdu, z wąskimi, rozpadającymi się drogami bez poboczy, bez chodników, bez parkingów, z zaśmieconymi, zdewastowanymi nabrzeżami otaczajacych nas Wiseł – bez mostu, stary nie wytrzymuje już obecnego ruchu, bez profesjonalnych sieci sklepów – nieliczne pozamykane (Lewiatan Świbno)… to takie „przesłanie” na Nowy 2018 rok

  • Korsarz:

   To ja jeszcze dołoże do tej listy zdewastowane wycinką lasy.
   Ale gorzej to już chyba nie będzie (o ile miasto nie dorzuci do tej listy spalarni w rejonie rafinerii), także ja mimo wszystko patrzę w przyszłość z optymizmem.