Archiwum

Noc Muzeów w Gdańsku 13.05.2023

To już 18 noc muzeów w Gdańsku. Z tej okazji zachęcamy do odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, które są mniej dostępne na co dzień.

Europejska Noc Muzeów na Wyspie Sobieszewskiej to doskonała okazja, aby lepiej poznać historię terenu Żuław i Mierzei Wiślanej oraz unikalna możliwość zwiedzania historycznej Zagrody Gburskiej
z XIX w. i poznania historii obiektu.

gdzie?: ul. Świbnieńska 204, Przegalina – Żuławska Zagroda Gburska
kiedy?:  13 maja br. w godz. 14.00-17.30
wstęp: 0 zł

W programie:

14.00 – autorska prelekcja Arkadiusza Lewickiego dotycząca historii Żuławskiej Zagrody Gburskiej z 1873 roku.

14.30 – prezentacja książki „Przemoc i honor w życiu społecznym wsi na Mierzei Wiślanej
w XVI-XVII w.” Jaśminy Korczak-Siedleckiej, (Pomorska

Książka Roku 2022, Pomorska Nagroda Literacka „Wiatr od morza”)

15.00 – premiera książki „Odwadnianie i osuszanie Żuław 1945-1950” Waldemara Nocnego, pisarza i historyka z Wyspy Sobieszewskiej

15.30 – poczęstunek dla uczestników spotkania

16.00 – spotkanie z duetem literackim, rozmowa z autorami wokół książek

Szczegółowe informacje o miejscach do zwiedzania w Noc Muzeów w Gdańsku oraz na Pomorzu dostępne są na stronie: Noc Muzeów 2023 – Wydarzenia (ikm.gda.pl)

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

One Response to “Noc Muzeów w Gdańsku 13.05.2023”

  • Jacenty:

    Spotkanie było rewelacyjne. Szkoda tylko, że tak sztywnie trzymano się harmonogramu. Zarówno Panowie Arkadiusz Lewicki jak i Waldemar Nocny, chętnie rozgadaliby się więcej. Marzy mi się takie spotkanie, gdzie Pan Waldemar rozkręci się i nikt go nie zatrzyma, póki się nie wygada. Było wiele slajdów, które jakby zostały nagle ucięte, a opowieść mogła trwać i rozwijała się fantastycznie. Na plus, że pomimo nazwy „Noc muzeów”, spotkanie zostało zorganizowane za dnia. Nie rozumiem co jest ciekawego w wieczornym zwiedzaniu jak człowiek jest zmęczony. Na prawdę lepiej za dnia, ale za to z Panem Nocnym ;)
    Może dało by się w przyszłości zorganizować takie spotkanie Waldemar Nocny – unlimited, gdzie Pan Waldemar przygotuje prelekcję o swojej książce dajmy na to, na godzinkę, a potem tak ładnie popłynie, że zrobią się z tego 3, jak nikt mu nie przerwie.
    Opowieść Pani Jaśminy Korczak-Siedleckiej znacznie bardziej przyziemna i przyjemna niż na to wskazywałby bardzo naukowy tytuł jej książki. Zatem brawa dla prelegentów. Książki kupione lub zamówione. Wkrótce będą czytane.