Archiwum

Czekamy na uwagi dotyczące rozkładów jazdy autobusów

Zarząd Transportu Miejskiego poprosił Radę Osiedla W.S. o szeroką konsultację nowej oferty przewozowej linii 512 z mieszkańcami i dyrekcją szkoły w Świbnie. Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące rozkładu jazdy linii 512, ale również linii 112 i 186 bardzo proszę o kierowanie ich drogą mailową: radnawyspy@tlen.pl lub telefonicznie na numer: 500 179 128. Zarząd Osiedla W.S. przeprowadził wstępne rozmowy, z których wynikało, iż cześć mieszkańców Pastwy Sobieszewskiej chce przywrócenia poprzedniego rozkładu jazdy linii 512. Po zebraniu Państwa opinii Zarząd Osiedla W.S. uda się  do ZTM, aby wypracować jeszcze przed sezonem wspólną koncepcję oferty przewozowej, która zadowoliłaby mieszkańców.

W związku z otrzymaną informacją od Zarządu Dróg  i Zieleni w Gdańsku, iż planowany remont mostu pontonowego w Sobieszewie  nie zostanie ukończony w czerwcu b.r. informujemy, iż na czas sezonu turystycznego nie powrócą autobusy przegubowe. W związku z tym obawiamy się, iż mogą wystąpić, podobnie jak w zeszłym roku, problemy z przepełnieniem autobusów. W otrzymanym od ZTM piśmie czytamy, iż „Szereg przeprowadzonych pomiarów popytu na liniach 112 ,186 i 212 w różnych okresach funkcjonowania tych linii nie wskazują na przepełnienia pojazdów, wymagających natychmiastowej reakcji w postaci zwiększenia podaży”. Informacja ta jest sprzeczna z doniesieniami mieszkańców, którzy o przepełnieniach informowali zarówno Radę Osiedla, jak i ZTM. W związku  z tym prosimy mieszkańców o komentarz do załączonego pisma, w którym  ZTM przedstawia swoje stanowisko.

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

One Response to “Czekamy na uwagi dotyczące rozkładów jazdy autobusów”

  • Bumbek:

    Jestem tego samego zdania, a na dodatek, jest jeszcze taka akcja że dzieci jadące z Bogatki do Przejazdowa autobusem nie mają szans na wejście a jest to autobus raz na 30 min. W takiej opcji autobusem powinien jeździć albo co 15 min., ew. co 20, albo przywrócenie autobusów przegubów (co jest to niemożliwe) co 30 min.