Archiwum

Relacja z koncertu pieśni patriotycznych

W dniu 11 listopada w 99 rocznicę odzyskania niepodległości w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie odbył się koncert pieśni patriotycznych.

Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałych aranżacji najbardziej znanych pieśni w wykonaniu solistów oraz trzech chórów w tym scholi dziecięcej

W związku z dużym zainteresowaniem Ks. Proboszcz Krzysztof Gnich i Rada zapraszają za rok do Świbna.

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

15 Responses to “Relacja z koncertu pieśni patriotycznych”

 • Korsarz:

  Budowa nowego mostu na Wyspę Sobieszewską.
  „Zgodnie z umową Wykonawca zbuduje most do końca 2017 roku a pierwsi kierowcy przejadą nim na początku 2018 roku”
  Do końca roku zostało niewiele ponad miesiąc a sytuacja na budowie nie napawa optymizmem. Czy wiadomo ile wynosi opóźnienie i jaki jest obecnie planowany termin oddania mostu do użytku?
  Doszły mnie słuchy, że nowym mostem będziemy mogli przejechać najwcześniej dopiero po wakacjach…

 • Jak to się stało, że przetarg na budowę mostu na Wyspę Sobieszewską wygrał Vistal z 90 milionowym zadłużeniem?
  Szukają 39 mln poprzez sprzedaż nabrzeża w Gdyni ale brakuje im jeszcze 51 milionów!!!

 • Tolin:

  Nie jest tak źle. Przetarg wygrało konsorcjum, z liderem Metrostav. Dopóki oni nie maja problemów, to inwestycja raczej nie jest zagrożona, choć Metrostav na pewno na tym trochę popłynie.

 • Korsarz:

  Nie jest źle, ale dobrze też nie jest.
  Całe szczęście, że to Metrostav jest głównym wykonawcą.
  Jak wygląda sytuacja na placu budowy to widać. Ciekawe na jakim etapie są konstrukcje wykonywane przez Vistal, a w szczególności przęsła zwodzone.

  • Tolin:

   Wszystkie wątpliwości pewnie rozwiązałaby umowa, a w szczególności punkty o płatnościach. Jeżeli gotowe przęsła są w racie razem z innymi elementami, a dostarczenie przęseł jest wątpliwe prze Vistal, to zapewne wykonawca nie będzie tych elementów zbyt wcześnie wykonywał, gdyż to tylko topienie środków bez szansy na odzyskanie.
   Ważny jest też fragment o karach umownych. Jeżeli kary nie przekraczają kosztów dokończenia inwestycji, to mało prawdopodobne, aby inwestycja została zakończona, chyba, że blokowałoby to Metrostav w postępowaniach przetargowych – mało prawdopodobne.

   • @Tolin – to jak w końcu uważasz ? Nie jest tak źle – czy nie jest dobrze ? W obu kolejnych postach zająłeś – zdaje się – dwa odmienne stanowiska ;) ;);)

    Metrostav, pomimo, że jest liderem zawiązanego konsorcjum z Vistalem – nic nie może zrobić ponad czekanie – chyba, że wykupi linię produkcyjną Vistala wraz z „aresztowanym” przęsłem.

    Ta decyzja komornika jest zaskakująca. Można „zabezpieczyć” konta bankowe czy ruchomości lub nieruchomości dłużnika jeżeli może to zlicytować i odzyskać kasę. Ale kto kupi to rzeczone „aresztowane” przęsło skoro ono jest „uszyte” wyłącznie pod tą inwestycję na Wyspie ?

    Całe szczęście sąd w postępowaniu upadłosciowym dał rok Vistalowi na wyjście z długów i wydał zakaz na ten okres ściągania długów a pewnie i kar umownych na tą inwestycję… może komornik też „odaresztuje” przęsło w związku z tym… ;)

    • Tolin:

     Nie jest tak źle :)
     Dużo gorzej byłoby gdyby:
     1) Vistal był liderem, konsorcjum,
     2) Przęsła nie byłyby wykonane

     Dobrze że:
     1) Dla wszystkich innych firm niż dla Metrostav, przęsła nie maja większej wartości niż wartość złomu.
     2) Syndyk, komornik, czy kto tam bądź, w zależności od etapu upadłości Vistalu, chce odzyskać jak najwięcej kasy. Nie ma innej możliwości odzyskania dużej kasy. jak zamienić przęsła na gotówkę, chyba, że Metrostaż już za to zapłacił,
     3) Sprawa jest medialna, więc jest dużo zainteresowanych aby przęsła trafiły tam gdzie trzeba,

     Źle bo:
     1) nie wiadomo co jest w umowach,
     2) co się opłaca Metrostav, a tu powinien wygrać rachunek ekonomiczny,
     3) u nas dzieją się takie rzeczy, że komornik może rąbnąć ciągnik na posesji sąsiada :D

     W sumie – nie tak źle, bo mogłoby być gorzej ;)

  • @Korsarz_Przęsła są na etapie „zaaresztowania” przez komornika a negocjacje aby je „odaresztować” prowadzi vice Adamowicza. Czyli polityka próbuje wkroczyć do biznesu… w ostatnią środę (w Mikołajki) odbywały się właśnie takie kolejne negocjacje…

 • Ul. Wiosłowa w końcu zostanie utwardzona – ale póki co urzędnicy sprawdzają czy można położyć płyty Yumb-o u podnóża pasa wydmowego w Świbnie ;)

  http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Obwieszczenie-Regionalnego-Dyrektora-Ochrony-Srodowiska-w-Gdansku-z-dnia-07-grudnia-2017-r,a,96146

 • mistrz:

  Planowane zamknięcie mostu pontonowego od piątku (15.12.2017) od godz. 18:00, do poniedziałku (18.12.2017 r), do godziny 4:00.
  Mają rozebrać istniejącą drogę , wykonać nasypy dla najazdu na nowy most, a także ułożyć warstwy podbudowy oraz nawierzchni asfaltowej najazdu.
  Roboty muszą być realizowane przy sprzyjających warunkach pogodowych.
  źródło: http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=936