Archiwum

VIII sesja RDWS 01.10.2019

W dniu 01 października 2019 r odbyła się ósma sesja VI kadencji Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska.

Podczas sesji radni podjęli poniższą uchwałę:

Uchwała nr VIII.23.209. Budżet 2019_

Protokół z VIII sesji. 01.10.19

Porządek VIII Sesji VI kadencji 20191001

Wydrukuj, zapisz, podziel się z innymi:

4 Responses to “VIII sesja RDWS 01.10.2019”

 • Szanowni Radni,

  proponuję aby na kolejnej Sesji Rady – planowanej na 5 listopada 2019 godz.17.00 – „wzrzucić” do porządku obrad temat zdewastowanego dojścia do plaży/kąpieliska – wejście nr 16 za cmentarzem.

  Piszę to w kontekście zakończenia inwestycji refulacji plaż na Wyspie i pozostawienia po sobie przez Inwestora – Urząd Morski w Gdyni – zdewastowanego terenu w okolicach flagowego kąpieliska w Sobieszewie.:
  * zniszczone ogrodzenie na odcinku kilkudziesięciu metrów
  * zniszczone płyty jumbo – porzucone w lesie
  * utwardzenie dojścia na zdewastowanym odcinku grysem z suchym betonem – w sposób uragający jakimkolwiek technologiom
  * porzucone – wymieszane z piaskiem kawałki betonu na wejściu na plażę
  * wystające prety z drogi z uszkodzonych zelbetonowych płyt jumbo.

  Czy ktoś z Rady wie coś na ten temat – oco tutaj chodzi ?

  Wysłałem na maile Pana Sidorko i Tymiński – szerszy materiał – w tym fotki.

  • admin.:

   Sprawa jest znana. Bezpośrednio zajmuje się nią radny M.Gołaszewski, który jest także pracownikiem Urzędu Morskiego. W sprawie dewastacji terenu (jezdnia, rondo), chodnik wystąpiłem do G.Z.D i Z. Odrębne postępowanie, w części dotyczącej odcinków dojścia do plaży w administracji Urzędu Morskiego, prowadzi M. Gołaszewski. Jednak dziękuję za reakcję i sygnał. Zawsze dla nas radnych jest to dodatkowy argument.

   • Pytanie tylko czy Pan Radny Marek Gołaszewski będzie chciał podłożyć swoją głowę pod topór Urzędu który jest jego „chlebodawcą” ;)

 • Tolin:

  Panie Marku, ponieważ wydało się, że jest Pan pracownikiem Urzędu Morskiego, to mam również uwagę odnośnie prac na naszych plażach. Głównie chodzi mi o bezsens prac prowadzonych na wschód od Orla. Urząd Morski tam dzielnie walczy o jak największy przyrost plaży, a to nasadzeniami, a to grodzeniami, faszyną, płotkami etc. Jest to jednak totalnie bezsensowna praca, bo i bez niej plaża na tym odcinku przyrasta, a roślinność umacnia wydmy dosyć sprawnie. Widać to najlepiej w miejscach od wejścia nr 2, gdzie nie ma już ingerencji pracowników Urzędu albo po sztormach, które własne porządki zrobią.
  Wejścia na plaże w wydaniu z siatką leśną wyglądają koszmarnie i przywodzą najgorsze skojarzenia. Przy wejściu nr 7 doprowadziły te grodzenia do zwężenia i zasypywania wejścia, co powoduje konieczność rozgarniania piachu spycharką. Wcześniej turyści chodzili szerzej i nóżkami ładnie piasek rozgarniali bez konieczności dodatkowych prac.
  Myślę, że można lepiej spożytkować środki Urzędu Morskiego.